Policjant z Płocka bohaterem. Tego nikt wcześniej nie zrobił

23

Głośno zrobiło się o policjancie z Płocka. Kryminalny Andrzej pomaga innym w walce z COVID-19. Jako ozdrowieniec oddał już niebywałą ilość osocza. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Policjant z Płocka bohaterem. Tego nikt wcześniej nie zrobił
Policjant został nagrodzony (Policja)

Osocze jest wyjątkowo cenne w walce z koronawirusem. Władze zachęcają ozdrowieńców do jego oddawania, jednak nie przekonuje to każdego. Na szczęście są takie osoby jak policjant Andrzej z Płocka. Jego hojność w tym zakresie jest zdecydowanie niespotykana.

Mundurowy służy w pionie kryminalnym płockiej komendy policji od 24 lat. W grudniu 2020 roku zakaził się koronawirusem. Po wyzdrowieniu postanowił wspomóc innych w walce z zarazą. Do 14 kwietnia oddał osocze aż 7 razy, co wyniosło w sumie 5 litrów. Pan Andrzej zapowiedział również, że będzie nadal je oddawać, dopóki jego zdrowie mu na to pozwoli.

Policjant Andrzej od lat słynie z udzielania bezinteresownej pomocy innym. Mundurowy regularnie od kilkudziesięciu lat oddawał krew. W sumie dawca przekazał aż 46 litrów. Rzadko spotykana postawa została doceniona przez ministra zdrowia. Mundurowy został wyróżniony przez niego odznaką "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu".

Zobacz także: Orlen dostał zgodę, Agora nie. Szef UOKiK: "zupełnie inne transakcje"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić