Półka w sklepie w Mariupolu. Rosjanie zrobili to celowo

W okupowanym Mariupolu, gdzie nie ma wystarczających zapasów prawie żadnych dóbr, Rosjanie postanowili po raz kolejny oszukać mieszkańców. Ustalili w sklepach wygórowane ceny niezbędnych artykułów higienicznych. - To kolejna kpina z miejscowych - piszą ukraińskie władze miasta.

Półka w sklepie w Mariupolu. Rosjanie zrobili to celowo
Szalone ceny artykułów higienicznych w Mariupolu (Twitter)

Obecny jedna hrywna (UAH) kosztuje po oficjalnym kursie 0,16 zł. Za najtańszy szampon w sklepie w Mariupolu zapłacimy 129 UAH, czyli ponad 20 zł. Gąbki do mycia naczyń kosztują 71 UAH (ponad 11 zł), podpaski damskie - 99 UAH (prawie 16 zł), pieluchy dla dzieci - 1680 UAH (266 zł), a płyn do mycia naczyń - 108 UAH (17 zł). Lokalni mieszkańcy po prostu nie mogą nabyć tak drogich produktów. Ludzie nie mają pracy, pieniędzy i pomocy humanitarnej.

Na półkach widzą najpotrzebniejsze rzeczy, których po prostu nie mogą kupić. To kolejna kpina z mieszkańców Mariupola, którzy na co dzień żyją w nieludzkich warunkach stworzonych przez "wyzwolicieli" - piszą ukraińskie władze okupowanego miasta na Telegramie.

Mariupol: Wygórowane ceny na podstawowe produkty

Na jednym ze zdjęć widać szampon znanej marki, który kosztuje w mariupolskiej drogerii 185 UAH, podczas gdy w zwykłym sklepie w Ukrainie za tenże szampon zapłacić trzeba zaledwie 69 UAH.

Tymczasem Rosjanie kontynuują plądrowanie okupowanego miasta. Wywieziono nawet plac zabaw, by zamontować go w Doniecku, będącym pod kontrolą separatystów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Koszmarne zniszczenia w Mariupolu. 14 mld dolarów na odbudowę miasta

W okupowanym przez Rosjan Mariupolu brakuje żywności, dostępu do wody i elektryczności, a śmiertelność w tych warunkach rośnie. Okupanci wyburzają zniszczone budynki mieszkalne nawet bez ostrzegania właścicieli lokali. Miasto jest tak zdewastowane, że jego odbudowa będzie kosztować ponad 14 miliardów dolarów. To kwota szacowana przez ukraińskie władze.

Zobacz także: Kto wygrywa wojnę w Ukrainie? Analiza eksperta
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić