Polska wysłała pomoc. Tak zareagowała Białoruś. "Jesteśmy zdumieni"

118

Na granicy polsko-białoruskiej wciąż koczują migranci. Władze Polski wysłały tam specjalny transport humanitarny, ale niestety nie dotarł on na miejsce. Utknął na przejściu granicznym w Bobronikach.

Polska wysłała pomoc. Tak zareagowała Białoruś. "Jesteśmy zdumieni"
Premier Mateusz Morawiecki (C) podczas odprawy z dowództwem Straży Granicznej w Placówce SG w Kuźnicy, 24 bm. Premier Morawiecki przebywa z wizytą w województwie podlaskim (PAP)

Niewiele zmienia się w sprawie migrantów pozostających na granicy polsko-białoruskiej. W okolicy Usnarza Górnego - według straży granicznej - koczuje 24 cudzoziemców. Inne źródła mówią o 32 osobach.

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że jesteśmy ofiarą wojny hybrydowej, która jest wykorzystywana do destabilizacji sytuacji politycznej i spokoju w Europie. Mamy dowody na to, że na Białoruś ściągane są osoby z Bliskiego Wschodu - podkreślał premier Mateusz Morawiecki w Polsat News.

Polska zdecydowała się wysłać na granicę z Białorusią specjalny transport humanitarny. Niestety, utknął on na przejściu w Bobronikach. W środę premier poinformował, że pojawiła się odmowa ze strony białoruskiej.

Jesteśmy zdumieni. Transport cały czas czeka na granicy. Liczymy, że strona białoruska się opamięta - zaznaczył.

Białoruś. Polska stworzyła "dziwną sytuację"

We wtorek do patowej sytuacji odniósł się białoruski resort dyplomacji. Rzecznik MSZ w Mińsku podkreślił w oświadczeniu, że "Polska stworzyła dziwną sytuację".

Strona polska stworzyła bardzo dziwną sytuację, próbując przedstawiać swoje życzenia jako rzeczywistość i na dodatek stawiając sprawy wewnętrzne wyżej niż konkretne działania i interesy zwykłych ludzi - napisał Anatol Hłaz w komunikacie przekazanym PAP.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić