o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Marianna Fijewska
Marianna Fijewska
|
aktualizacja

Polski kierowca ciężarówki zasnął podczas jazdy po brytyjskiej autostradzie. Nagranie przeraża

33
Podziel się

47-letni Polak został skazany na 16 miesięcy więzienia z powodu wypadku, który spowodował na autostradzie w zachodniej części kraju. Policja opublikowała nagranie ukazujące moment groźnego zdarzenia.

Polak skazany na 16 miesięcy więzienia.
Polak skazany na 16 miesięcy więzienia. (Youtube.com)
bDoZmdHF

29 listopada Mariusz Wlazło usłyszał wyrok wydany przez sąd w Wolverhampton. Za zaśnięcie za kierownicą został skazany na 16 miesięcy pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło 15 marca br. przed godziną 22 na autostradzie nr 6 w Birmingham. Ciężarówka niespodziewanie staranowała jadące przed nią samochody - pojazd uderzył w volkswagen Polo, który następnie uderzył w toyotę. W wyniku wypadku kierowca toyoty został lekko ranny, natomiast 50-letnia kobieta kierująca volkswagenem trafiła do szpitala z połamanymi żebrami i pękniętym kręgiem. Przez wiele tygodni była rehabilitowana.

bDoZmdHH

Zaraz po wypadku Wlazło miał powiedzieć policjantom: "Chyba na chwilę zasnąłem. Nie wiem co się stało, to było jak sen". Później kierowca nie chciał przyznać się do niebezpiecznej jazdy - ostatecznie jednak zmienił zeznania.

Mariusz Wlazło nie był wcześniej karany. Prócz więzienia brytyjski sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów przez trzy lata i osiem miesięcy oraz nałożył obowiązek ponownego zdania egzaminu na prawo jazdy.

bDoZmdIi
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(33)
bret
3 lata temu
Dobrze, że wszyscy żyją.
...
3 lata temu
To chyba najlepszy scenariusz tego wypadku..
Endi
3 lata temu
Tam przed tym verso była cysterna. I tak się dobrze złożyło że nie nabił się bezpośrednio na nią bo ofiar mogło być znacznie więcej
bDoZmdIj
Beton
3 lata temu
Zaśnie taki, zabije cię i dostanie dwa lata, a po roku wyjdzie....
roberto
3 lata temu
Tachografy również dla lekarzy
Najnowsze komentarze (33)
Trol
3 lata temu
Sto Art pozdrawia
Hans
3 lata temu
To był niemiec
rasdff
3 lata temu
Znowu POLAK !!! Dlaczego tak bardzo podkreślają w mediach narodowość, jakby była inna to by nawet zmianki nie było Problem jest tez z tym że kierowca powiniem byc wypoczety a to jest nie wazne wazny jest czas pracy, miał może cieżki dzień ale musial jechac by czas pracy sie zgadzal. Tragedia, szkoda ludzi
CEBULAKI W NA...
3 lata temu
To CEBULA jedNA WSTYD PSZYNOSI POLSCE I POLAKOM
moko
3 lata temu
Ale przeraża śmiechu warte
Miki
3 lata temu
No ja bym się zapytał czy był to Polak bo mieszkam w Niemczech i ładuję codziennie ok. 30-40 ciężarówek i około 70% na numerach z polski prowadzą kierowcy z Ukrainy i innych wschodnich sąsiadów. Do tego informowano już w mediach że przekraczają oni zastraszająco przepisy dotyczące wypoczynku w pracy.
rene
3 lata temu
i takich kierownikow musimy sie bac skonstruowano tachografy i inne cuda i nadal lamia przepisy wg mnie ten czlowiek nigdy nie powinien sasiasc za kierownica zarobkowa
driver
3 lata temu
A gdzie system radarowy zapobiegający zderzeniu?
bDoZmdIb
ja
3 lata temu
dlaczego upublicznili jego dane??? a nie tak jak gwiazdom i politykom inicjały???
wuj sam
3 lata temu
podali dane osobowe a gdyby był kolorowy to tylko inicjały by były
Folia
3 lata temu
Zamach nieudany
adzadz
3 lata temu
ja siedzę do dowolnej pory, bo jak się zaczyna, to się nie kończy. Podobnie ze słodyczami. Gdy zgasiłem światło zwykle do 2 minut usypiałem zawsze. Co ciekawe, najbardziej zmęczony byłem do północy- część ludzi nie powinna się kłaść na wznak, dużo lepiej na boku. Na boku można przeżyć.
Ania
3 lata temu
Kto się tak wlecze lewym pasem. Powinni mandat dostać.
katolik
3 lata temu
uchodźca z POLSKI !!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić