Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Porażająca skala molestowania. Skauci zapłacą rekordową sumę

13
Podziel się:

Boy Scouts of America (BSA) wypłaci rekordowe odszkodowanie osobom, które padły ofiarami wykorzystywania seksualnego ze strony opiekunów. To pierwszy raz, gdy w sprawie o molestowanie nakazano wypłatę tak wysokiej kwoty. To rezultat zbiorowego pozwu.

Porażająca skala molestowania. Skauci zapłacą rekordową sumę
Organizacja skautów wypłaci ofiarom wykorzystywania seksualnego przez opiekunów rekordowe odszkodowanie (Getty Images, George Frey/Stringer)

Ofiary molestowania zdecydowały się na złożenie zbiorowych pozwów przeciw BSA. Ostatecznie prawnicy reprezentowali łącznie trzy grupy, które zrzeszały osoby wykorzystywane przez opiekunów – jest ich łącznie około 60 tysięcy.

Wykorzystywanie seksualne. Organizacja skautów zapłaci 850 mln dolarów

Rzecznik BSA zapewnia, że przedstawicielom organizacji udało się dojść do porozumienia z prawnikami reprezentującymi ofiary. Odszkodowanie w wysokości 850 milionów dolarów (ponad 3 mld 240 mln złotych) to najwyższa kwota, jaką w tego typu sprawie wypłaciła którakolwiek instytucja.

Jak informuje PAP, składanie zbiorowych pozwów miało początek w 2012 roku. Wówczas doszło do opublikowania wewnętrznych dokumentów BSA na temat około 5 tys. opiekunów skautów, którzy byli oskarżani przed podopiecznych o molestowanie seksualne.

Zobacz także: Zobacz też: "Zabawa w chowanego". Sołtys z parafii księdza z filmu Sekielskich nie mógł ukryć łez

Ubezpieczyciele BSA nie kryją niezadowolenia z powodu wysokości odszkodowań. Jak tłumaczą, kierownictwo organizacji nie uwzględniło ich w negocjacjach z prawnikami, mimo że właśnie z ubezpieczeń zostanie pokryta lwia część z 850 mln dolarów.

Na przestrzeni ostatniego roku z przynależności do BSA zrezygnowała ponad połowa członków. To nie tylko konsekwencja skandalu związanego z wykorzystywaniem podopiecznych, lecz także pandemii COVID-19. Obecnie organizacja zrzesza 762 tys. osób, podczas gdy w szczytowym momencie było ich około 4 miliony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(13)
aw15
12 miesięcy temu
kiedy Edek Janniger i Misiewicz wtstapią o odszkodowanie?
Znawca sekty ...
rok temu
I tą GIGANTYCZNĄ kasiorę na odszkodowania , czarna szajka --- gay mit uns wyłudza od PRACOWITYCH POLAKÓW , na numer na "hebrajskiego króla " ( INRI ) !!
Druh Boruh
rok temu
Takie dziewczęta same pchają się pod koc. U na na obozach harcerskich też tak było i jakoś nie słychać o "poszkodowanych", u nas wszystkie były porządnie zaspokajane. I przy okazji odczepcie się od duchownych, bo im też same się pchają, podjudzone przez totalną opozycję.
Krysia z Cheł...
rok temu
były stosunki analne czy tylko oral z połykiem?
inż. Baryła
rok temu
W stosunku do Kościoła Katolickiego to żałośni amatorzy.
Gość
rok temu
I nagle okazuje się że w innych kręgach też pojawia się problem molestowania ale Polacy o tym nie chcą słyszeć ...Polacy nienawidzą księży i tylko takie przypadki chcą nagłaśniać
RuchaczTravel
rok temu
To jakieś dziwne te prawo tam mają. W Polsce za umyślne wyrządzenie szkody nigdy nie płaci ubezpieczyciel, a sam sprawca.
Ministrant
rok temu
Kiedy pojawia się takie odszkodowania w Polsce? Skala pedofilii w KK jest tak ogromna, że nie wystarczy pieniędzy z tacy
bez szyderstw
rok temu
Spokojnie w Polsce nikt kościołowi katolickiemu takich kwot nie zasądzi.
Kosa
rok temu
Ilu z opiekunów to kler?
Heheheh
rok temu
Ubezpieczyciel niezadowolony, ale jak obywatele musza placic przymusowo ubezpieczycielowi to jest ok?
Buba
rok temu
U nas w szczepie Niger w Krakowie był taki druh pracujący w Wyborczej... Nie dałam mu się uwieść. Miał ciągoty do nieletnich. Ale o tym się wtedy nie mówiło... Ile zbałamucił to jego.
Tak to wygląd...
rok temu
Jak to ? Nie księża katoliccy ? A przecież to tylko oni są niby do tego zdolni ?! To tylko pokazuje, że problem pedofili jest problemem dotykającym w zasadzie wszystkie grupy zawodowe , gdzie pracuje się z młodymi ludźmi ! Tylko , że w tym przypadku zapłacą ubezpieczalnie , a w przypadku k.k płaciłby kościół ( czyli wierni ) .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić