aktualizacja 

Poruszające obrazki z frontu. "Wojna czy nie, obiad musi być na czas"

Żołnierze z Ukrainy pokazali, w jakich warunkach spożywają posiłki. Nagranie zarejestrowane w schronie zostało opublikowane na Twitterze i wywołało poruszenie wśród internautów. Tak wygląda ukraińska codzienność.

Poruszające obrazki z frontu. "Wojna czy nie, obiad musi być na czas"
Ukraińscy żołnierze zostali nagrani podczas spożywania posiłku (Twitter)

Inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę trwa nieprzerwanie od 85 dni. Część żołnierzy walczących w obronie kraju przebywa na froncie od 24 lutego. Niestety, codziennie przybywa rannych, a wielu zginęło podczas starć z siłami okupanta. Dzięki bohaterskiej postawie ukraińskich wojskowych, nadal udaje się jednak skutecznie odpierać ataki.

Nagrania z frontu zazwyczaj odbijają się szerokim echem w mediach społecznościowych. Tak stało się i tym razem. Korespondent wojenny Illia Ponomarenko opublikował filmik zarejestrowany w jednym ze schronów. W materiale udało się uchwycić zmęczonych ukraińskich żołnierzy, którzy akurat jedli obiad.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na zastawionym stole można dostrzec wiele szczegółów. Żołnierze w trudnych warunkach nie mają możliwości ugotowania pełnowartościowego posiłku. Jedzący mieli jednak do dyspozycji rozmaite konserwy, kawę, pieczywo, a jeden z nich jadł nawet zupę.

Autor wpisu podkreślił, że żołnierze musieli przywyknąć do takich warunków. Zauważył, że dla niektórych walczących rzeczywistość wygląda tak nieprzerwanie od 2014 roku, kiedy rozpoczęły się walki w Donbasie. Ponomarenko podkreślił również, że podczas wojny posiłki odgrywają ogromną rolę.

Po zmianie bojowej wojska ukraińskie wracają do schronu. "Wojna czy nie, obiad musi być na czas". Od 8 lat jest dokładnie tak samo, wszędzie w strefie działań wojennych - napisał na Twitterze Ponomarenko.
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić