aktualizacja 

Postać z kreskówki na schronie przeciwlotniczym. "To zwykła dewastacja"

226

W nocy ze środy na czwartek w Poznaniu pojawiło się niecodzienne graffiti. Na wejściu do dawnego schronu przeciwlotniczego namalowano Reksia, bohatera popularnej kreskówki o tym samym tytule. Choć internautom grafika przypadła do gustu, nie wszyscy są nią zachwyceni. – To nie upiększanie starego muru, ale zwykła dewastacja – podkreśla jeden z członków Poznańskiej Grupy Eksploracyjnej.

Postać z kreskówki na schronie przeciwlotniczym. "To zwykła dewastacja"
Na wejściu do schronu w Poznaniu pojawiło się malowidło z Reksiem (Facebook, Kawu)

Graffiti z Reksiem zauważono na schronie przeciwlotniczym przy ul. Kościelnej 26 w Poznaniu w czwartek 1 września. O całej sprawie poinformował portal epoznan.pl. Redakcja postanowiła skontaktować się w sprawie z opiekunami obiektu, czyli Poznańską Grupą Eksploracyjną.

Jesteśmy załamani, tym co zastaliśmy – powiedział w rozmowie z serwisem jeden z członków organizacji.

Reksio na wejściu do schronu. "To zwykła dewastacja, autor dostał ultimatum"

Na schronie przeciwlotniczym namalowano Reksia, czyli psa z popularnej kreskówki w reżyserii Lechosława Marszałka. Od strony ulicy widać deski składające się na budę, a nad nimi niebieskie tło. Na środku muru zobaczyć można białego pieska z rudą łatką na oku, wystawiającego głowę z rysunkowego domu.

Okazuje się jednak, że malowidło nie przypadło wszystkim do gustu. Opiekunowie obiektu podkreślają, że schron przeciwlotniczy przy ul. Kościelnej 26 to obiekt historyczny.

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. To nie upiększanie starego muru, tylko naszym zdaniem zwykła dewastacja – ocenia rozmówca portalu epoznan.pl.

Poznańska Grupa Eksploracyjna podkreśla, że autor dzieła się pod nim podpisał. Ma to być osoba znana w Poznaniu.

Rano skontaktowaliśmy się z nią za pośrednictwem portalu społecznościowego. Daliśmy jej ultimatum, że malowidło ma zniknąć do godziny 15. Jeśli tak się nie stanie, będziemy podejmować kolejne kroki – zaznacza członek Grupy.

Namalował Reksia na murze. Internauci wsparli go w komentarzach

Okazuje się, że za grafikę odpowiada artysta znany w sieci pod pseudonimem Kawu. Postanowił on zamieścić zdjęcie swojego najnowszego malunku w mediach społecznościowych.

#muremzareksiem – podpisał enigmatycznie fotografię.

Pod wpisem posypały się pozytywne komentarze. W komentarzach wsparto autora i podkreślono, że nie powinien odpowiadać na wezwanie opiekunów obiektu.

Fajna praca! Za nic nie przepraszaj, niczego nie usuwaj! – napisał jeden z internautów.
Reksio musi zostać – dodał kolejny.

Obejrzyj także: Bolek i Lolek razem z Reksiem jadą do Indii skuterem

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić