aktualizacja 

Zaczęli ubierać choinkę. Kiedy sięgnął po bombkę do pudełka, zamarł

19

Mieszkańcy miasta Adelajda w Australii postanowili przygotować się do świąt wcześniej i ubrać choinkę już w listopadzie. Nie spodziewali się jednak, że wśród ozdób w pudełku zobaczą... ogromnego węża. Szybko wezwali pomoc. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zaczęli ubierać choinkę. Kiedy sięgnął po bombkę do pudełka, zamarł
W środku choinki chował się ogromny wąż (YouTube)

Do nietypowego zdarzenia podczas świątecznych przygotowań w australijskim mieście Adelajda. Mieszkająca na północnych przedmieściach rodzina postanowiła ubrać choinkę przed świętami. Wyciągnęli z szafy bombki, świecidełka i inne dekoracje, aż nagle zobaczyli ogromnego węża.

Wąż schował się w pudełku z choinką

Nieproszony gość ukrywał się w pudełku, w którym było przechowywane drzewo. Rodzina szybko zadzwoniła do tresera węży, który po kilkunastu minutach przyjechał na miejsce. Jednak uwolnić gada z pudła to było poważne wyzwanie.

Wąż zaplątał się we wszystkich światełkach, bombkach i przewodach - powiedział stacji "7 news" treser węży Jarrad Waye.

Weterynarze apelują o ostrożność

W całym kraju rodziny powoli szykują się do świąt, mimo że jest dopiero końcówka listopada. W związku z tym eksperci ostrzegają, aby uważać na gady. - Jeżeli zobaczycie dziwnego gościa w swoim domu, natychmiast skontaktujcie się ze specjalistami — alarmują weterynarze. Dodają, że nie wolno zbliżać się do takiego gada, bo to może być niebezpieczne.

Australijczycy spotykają jednak gady nie tylko w choince. Na początku tego miesiąca rodzina w Queensland zauważyła dwóch węży, które schowały się w klimatyzatorze. Jeden został złapany, a drugiemu udało się uciec. Zaledwie kilka dni został zauważony w instalacji wodnej basenu.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić