aktualizacja 

Poszedł na bazar i pytał o Kaczyńskiego. "On ludzi buntuje"

18

Dziennikarz "Super Expressu" zapytał Polaków, co sądzą o ewentualnej emeryturze Jarosława Kaczyńskiego. Emocje powyborcze najwyraźniej jeszcze nie ostygły, ponieważ opinie i słowa na ten temat były bardzo dosadne.

Poszedł na bazar i pytał o Kaczyńskiego. "On ludzi buntuje"
(Photo by Sean Gallup/Getty Images) (GETTY, Sean Gallup)

Adam Feder z "SE" zapytał na bazarku ludzi, co sądzą o przejściu Jarosława Kaczyńskiego na emeryturę. Pytanie wywołało wiele emocji, a opinie były skrajne. Nie obyło się także bez wspominana Donalda Tuska i narzekania na jego politykę, gdy sam jeszcze był u władzy.

Kaczyński na emeryturę?

Część osób stanowczo wyraziła swoje zdanie, że Kaczyński powinien odejść z polityki. Nie tylko przez swój wiek, ale także ze względu na to, jak prowadził swoją kampanię i jak podzielił Polaków na dwa przeciwstawne obozy.

To jest mąciciel. On mąci wszystkich. On ludzi buntuje, jednych na drugich [...] Niech idzie na emeryturę, niech sobie odpoczywa. Niech będzie spokój, bo wszyscy pragną spokoju

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prof. Witold Orłowski apeluje do nowego rządu: to szaleństwo trzeba zatrzymać
Po tym, co zrobili z tym krajem przez osiem lat i że nas prawie wyprowadzili z Unii to już powinien zakończyć karierę. Mam nadzieję, że sam to wie
Powinien odejść, tak jest. Zrobił swoje - słyszymy od ludzi.

Znaleźli się także zwolennicy Jarosława Kaczyńskiego i partii PiS. Kilka osób powiedziało, że wiceprezes Rady Ministrów powinien kontynuować swoją karierę w polityce, żeby w przyszłości odbić władzę z rąk Donalda Tuska.

Przechodnie wierzyli także w to, że obecnie rządząca partia nie przejdzie do opozycji. Wielokrotnie podkreślali, że PiS miał więcej głosów i władza się im z tego tytułu należy.

Nie musi oddać władzy. Zabierze sobie i będzie dobrze;
Młodzi będą jeść chleb z solą. Nie będą mieli kawałka [...] Kaczyński jest wierny i chciałby żeby było dobrze, a Tusk to jest diabeł opętany. I tylko go diabeł kusi do złego;

- można było usłyszeć.

Wiele osób popierających Kaczyńskiego okazała się być emerytami. Wspominali to, co otrzymali od rządów PiS m.in. trzynastki i czternastki oraz darmowe leki. Gorąco wyrażali swoje nadzieje, że prezes PiS na emeryturę nie odejdzie.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić