o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Oskarżyła wydział aktorski w Łodzi. "Wyciągnęła ją na środek"

13
Podziel się

Studentka wydziału aktorskiego PWSFTiT w Łodzi oskarżyła szkołę o przemoc fizyczną i psychiczną wobec uczniów. "Na wydziale aktorskim panuje absurdalne i niszczące przekonanie, że młodych należy „łamać” i „przyzwyczajać do zaciskania zębów”.

Oskarżyła wydział aktorski w Łodzi. "Wyciągnęła ją na środek"
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)
bECdMnDV

Anna Paliga jest studentką wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W liście otwartym opowiedziała o tym, jak wygląda nauczanie na wydziale aktorskim. Historie, które przytoczyła, wstrząsnęły mediami.

Na wydziale aktorskim panuje absurdalne i niszczące przekonanie, że młodych należy „łamać” i „przyzwyczajać do zaciskania zębów”, a także że doświadczanie przemocy pomoże im w zostaniu lepszymi aktorami - pisze na wstępie.
bECdMnDX

Okazuje się, że studenci mierzą się z przemocą psychiczną, fizyczną i zastraszeniem. Aktorka pisze, że władze szkoły są informowane o incydentach, które mają miejsce podczas zajęć. Niestety zarzuca, że przyjęto na uczelni taktykę "hartowania" studentów na "zaciskanie zębów".

[Wykładowca przyp. red] widząc studenta stojącego poza pozycją, wpadł w furię i rzucił w grającą grupę krzesłem, które wybiło dziurę w suficie, po czym z pięściami ruszył na rzeczonego studenta - pisze aktorka dodając na koniec, że później uczeń wielokrotnie był poniżany na zajęciach przy całej grupie.

Co zrobił inny wykładowca?

bECdMnEd
Wyciągnął studentkę na środek sceny, po czym pogryzł ją od dłoni do szyi na oczach całej grupy, po to żeby pokazać drugiemu studentowi, jak gra się pożądanie - opowiada Anna Paliga.

Studentka opisuje wiele sytuacji, w których dochodziło do przemocy. Jeden z wykładowców miał uderzyć studentkę w twarz tak mocno, że polała się krew. Uczniowie mieli być też zmuszani do rozbierania się na oczach reszty grupy. Wykładowczyni miała mówić, że jeśli tego nie zrobią, ich przygoda ze szkołą się skończy.

Rektor naszej szkoły w trakcie prac nad dyplomem, wielokrotnie, niemalże codziennie, przez okres trwania prób, wpadał w furię i nazywał mnie „pierd***** szm***, kur**” - opisuje swoją sytuację młoda aktorka.
bECdMnEe

Nie tylko w Łodzi jest źle. Okazuje się, że prestiżowe szkoły aktorskie podobną taktykę stosują również w innych miastach. 5 marca na sali sądowej stanął student Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu oskarżony o zniesławienie wykładowczyni po tym, jak przeciwstawił się jej zastraszaniu i molestowaniu. Na początku lutego z kolei "Gazeta Wyborcza" opisywała, jak studenci Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie opowiedzieli o molestowaniu przez Pawła Passiniego.

Głos w sprawie zabierają również inni aktorzy. Swój komentarz pod listem Anny Paligi zostawiła Marysia Dębska, Eliza Rycembel, Maciej Radel, czy Vanessa Aleksander.

Zobacz także: Nowe obostrzenia ogłoszone. Powrót do szkół niemożliwy. Szef ZNP wbił szpilę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECdMnEy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Taka prawda
6 miesięcy temu
Dla takich ludzi najlepsza kara - robić im to samo przez tyle samo czasu. Od razu by się też sprawdziło czy sami rzeczywiście "są odpowiednio twardzi" czy raczej by się zesrali i pożygali już po paru godzinach. Zachęcam do przeprowadzenia tego bardzo ciekawego eksperymentu - lepiej to tak nazwijmy zamiast stosować słowo kara. Bo przecież to byłoby praktyczne unaocznienie tych wspaniałych tez o utwardzaniu. Chyba się tacy odważni i mężni wykładowcy nie będą bać w czymś takim wziąć udział?
(A)
6 miesięcy temu
Nie ma to jak poprzestać na maturze i pójść do normalnej pracy nie szukając ni sławy ni wrażeń...
Hoolylodz
6 miesięcy temu
I dobrze! czego Ona się spodziewała że przejdzie przez Filmówkę bez żadnych niespodzianek? to co to bedzie za aktorka ! bez wyrazu ? mimiki?
bECdMnEz
Góral
6 miesięcy temu
Rozliczyć ta patologiczna śmietankę jak najszybciej!!! Pseldo aktorzyny znecajace się nad ludźmi...
stok567
6 miesięcy temu
B R A W O! Trzymamy kciuki! Trzeba i tych rozliczyć! Zwiędły już kwiaty polskiej inteligencji!!!
spitygonzales
6 miesięcy temu
Co na to minister edukacji Przemek Czarnek, chowa głowę w piasek?
mrook
6 miesięcy temu
Joj ! Włos się jeży .
djb
6 miesięcy temu
Należy łamać i uczyć zaciskania zębów, aby potem te osoby wyładowywały się na żywych istotach..
Nooo
6 miesięcy temu
Wykształceni ludzie , elektorat PO . Zamknąć ..... i nadal narzekać na PiS i 500 + .
Adam
6 miesięcy temu
Elyty
Rozbawiony
6 miesięcy temu
Tutaj też zero komentarzy? Cenzura na o2 zaczyna pożerać sama siebie.
Beata
6 miesięcy temu
Szok!
aktor29
6 miesięcy temu
Byłem uczniem szkoły teatralnej, normą jest, że każą np. wyjść na środek, rozebrać się do rosołu i odgrywać scenę seksu z jakaś inną studentką, tak się robi chyba w każdej szkole na świecie a jeżeli ktoś nie potrafi albo nie chce tego zrobić to się do zawodu po prostu nie nadaje, tak samo jak na pierwszym roku chirurgii robi się sekcję zwłok żeby zobaczyć, kto sobie da radę a kto nie
bECdMnEr
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić