Z ustaleń policji wynika, że sprawca uciekł bezpośrednio po ataku, jednak funkcjonariusze szybko namierzyli i zatrzymali podejrzanego. Zatrzymania dokonali kryminalni z komisariatu na wrocławskiej Fabrycznej.
Podejrzany ma 18 lat. Na tym etapie śledczy nie podają, co mogło być motywem ataku ani czy napastnik znał kobietę. "Gazeta Wrocławska" ustaliła, że zatrzymany mężczyzna jest obywatelem Ukrainy, a zaatakowana kobieta to najprawdopodobniej Polka.
Jej stan jest zagrażający życiu, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako usiłowanie zabójstwa - przekazała podkom. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w rozmowie z "Gazetą Wrocławską".
Nieoficjalnie pojawiła się informacja, że mężczyzna mógł wejść do klatki schodowej za kobietą, zanim doszło do ataku. Te okoliczności pozostają jednak niepotwierdzone.
Przypomnijmy, przed kilkoma dniami sieć obiegło nagranie, na którym widać, jak trzech Polaków atakuje parę z Ukrainy. Sąd aresztował dwóch z nich, trzeci wciąż jest poszukiwany. Do bójki doszło ze względu na wcześniejsze nieporozumienie, które miało miejsce w sklepie.