o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Proboszcz nazwał parafiankę "Judaszem". Nie zgadniecie czym tak podpadła

413
Podziel się

Włodarze jednego z polskich kościołów poinformowali, że wśród parafian znajduje się "Judasz". Ogłoszenie z tą informacją szybko obiegło media.

Proboszcz nazwał parafiankę "Judaszem". Nie zgadniecie czym tak podpadła
W kościele wreszcie postanowiono przestrzegać obostrzeń (Getty Images)
bEEIjMYB

Opisując tę historię chciałoby się powiedzieć "przeżyjmy to jeszcze raz". Po nagłośnieniu sprawy, którą opisaliśmy w artykule pt.: Ekskomunika za donos? Bo zgłosił łamanie obostrzeń na policję można by się było spodziewać, że polscy duchowni wyciągną odpowiednie wnioski. Nic z tych rzeczy.

W jednej parafii podczas obrzędów wielkanocnych doszło do łamania obostrzeń. Znajdująca się na mszy kobieta postanowiła zgłosić ten fakt odpowiednim służbom. I w ten sposób otworzyła puszkę Pandory.

bEEIjMYD

Administracja tego kościoła o zdarzeniu postanowiła poinformować publicznie. Na tablicy ogłoszeń pojawiła się kartka z opisem sytuacji. Parafianie zostali poinformowani, że zebrana ofiara zostanie przeznaczona na opłacenie nałożonego przez sanepid mandatu oraz o tym, że od tej pory zmuszeni są do przestrzegania obostrzeń.

A wszystko to przez... Judasza! Tak właśnie nazwano parafiankę, która poinformowała policję zagrożeniu epidemiologicznym w kościele. Co więcej, zauważono, że sytuacja miała miejsce w Wielki Czwartek i tego faktu również nie pominięto w ogłoszeniu:

W Wielki Czwartek w naszej parafii powtórzyła się ta sama scena co 2 tysiące lat temu w Wieczerniku, kiedy jeden z dwunastu – Judasz – zdradził Jezusa. Podobnie w naszym kościele w Wielki Czwartek jeden z parafian (parafianek), będąc w świątyni podczas liturgii zadzwonił na policję - czytamy.
bEEIjMYJ
W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kościele od dziś tj. Wielki Piątek i przez całe święta będzie mogło przebywać około 60 osób - poinformowano na końcu ogłoszenia.

Przypomnijmy, że od 27 marca obostrzenia dot. miejsc kultu religijnego zostały zaostrzone. Na każde 20 mkw może przebywać jedna osoba. Ponadto wszyscy zebrani zobowiązani są do utrzymania dystansu (min. 1,5 m) i zakrywania nosa oraz ust.

bEEIjMYK
Zobacz także: Po Wielkanocy czwarta fala koronawirusa? Prof. Simon apeluje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEIjMZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(413)
gość
6 miesięcy temu
Największymi judaszami to są księża wystarczy im na tace odpowiednio dać to wszystko zrobią nawet z nie świętego zrobią świętego.
Mirek
6 miesięcy temu
Jestem katolikiem od urodzenia ale nie pozwolę się omamić nierobów cwaniakowi znam BIBLIE JAK MAŁO KTO TAM NIE MA NIC CO GŁOSZĄ W KOŚCIELE ZDEGENEROWANI OPRAWCY WIERNYCH DZIECI DEMORALIZACJA W KOŚCIELE POSZŁA ZA DALEKO KLER POSTRADAŁ ZMYSŁY PRZYZWOITOŚCI
Andrzej 123
6 miesięcy temu
... więcej takich prawych pasterzy...i nikt nie będzie donosić z pustego kościoła...
bEEIjMZf
Andrzej 123
6 miesięcy temu
... nie potrzeba islamistów... więcej takich "świętych pasterzy"...i ten kościół się rozpadnie... brawo!!!
Mmm
6 miesięcy temu
Brawo dla pani w kościołach powinno przestrzegać się obowiązujących zasad i nie narażać innych na utratę życia czy zdrowia ok. A co w marketach kto pilnuje ile tam wchodzi ludzi kto przestrzega obostrzen w sklepach na C B L itd?
lol
6 miesięcy temu
Ot natura faceta w sukience!
Kuba
6 miesięcy temu
Gdyby nie Judasz to nie byłoby tej religii . Mądrzy teologowie wieszczą, że taki był zamysł Boga i Judasz świetnie go wykonał. Swoją drogą jaki ojciec tak czyni swojemu dziecku ?????????????
Ula 2
6 miesięcy temu
Nie wiem dlaczego ten ksiądz tak sie wywyższw.Nie jest Panem Bogiem tylko zwykłym śmiertelnikiem a osoba która zgłosiła o jego wykroczeniu nie jest Judaszem tylko odpowiedzialnym obywatelem.Myślicie że jak się ktoś zarazi w tym kościele to modlitwa to uzdrowi ???????
Anna
6 miesięcy temu
Zawsze myślałam, że ksiądz powinien wygłosić słowo Boże udzielić sakramentów za darmo i na tym się kończy rola księdza. Okazuje się że księża lubią oskarża i kląć jak z nut do tego faworyzować swoją osobę. Za pewne nie wszyscy tacy są ale tacy istnieją. Ksiądz Jan P. Właśnie taki był z powiatu płońskiego. I również potrafił nazwać ludzi judaszami straszyć ich piekłem i okazywać złość za poczęstunek w folię herbaty bo jak to twierdzi wielbłądem nie jest. A za wzór stawiać małżeństwa z dzieci powstałe w wyniku zdrady jednego z małżonków. Ksiądz osoba inna niż człowiek myśli.
ot tak
6 miesięcy temu
kler rozumie - podobno najważniejsze - przykazanie...a swoją "trzodę"( jakże znamienne..) ma za nic
Pipi
6 miesięcy temu
Brawo za postawę walczmy z pandemią życie ważniejsze to on lekceważy nasze życie
Bisbis
6 miesięcy temu
Skandal jak on mógł użyć takiego słowa a co ludzie na to
Tomii
6 miesięcy temu
Tej pani należy podziękować może uratowała czyjeś cierpienie a ksiądz ratuje własny biznes a ludzi ma gdzieś.Wystawił sobie świadectwo wstyd
bEEIjMYX
Wierny
6 miesięcy temu
Ale Dziad ta pani była bardzo mądrą osobą.Ja bym mu to głośno powiedział.A do takiego kościoła już bym nie poszedł co to za ksiądz,a napewno bym już grosika nie położył niech z innych tac zapłaci.To raczej judasz wskazał czyli ON jemu mamona oczy i umysł zatkała.Choć mnie by to ryrało ale niech go mądrzy parafianie ocenią czy tak można ludzi lekceważyć
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić