Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

"Promocja" dla dyrektora. Radny PiS kupił dom za grosze

452
Podziel się

To już nie pierwszy taki przypadek. Kolejny dyrektor Lasów Państwowych kupił nieruchomość za rażąco niską kwotę. Zapłacił znacznie poniżej ceny rynkowej.

"Promocja" dla dyrektora. Radny PiS kupił dom za grosze
Józef Kubica (RDLP w Katowicach)
bEUDqbEB

To już nie pierwszy taki przypadek. Kolejny dyrektor Lasów Państwowych kupił dom za niesamowicie niską kwotę. Nowy dom Józefa Kubicy w miejscowości Brynek na Śląsku kosztował 200 tys. zł. Dyrektor LP nabył go jednak za skromną kwotę 9,9 tys.

Wychodzi więc na to, że leśnik zapłacił za niego raptem 5 proc. wartości rynkowej. Do transakcji doszło w styczniu 2021 roku. Cała nieruchomość składa się domu jednorodzinnego i dwóch budynków gospodarczych. Jak wynika z księgi wieczystej, współwłaścicielką domu jest żona leśnika.

bEUDqbED

W maju 2020 roku Józef Kubica awansował na dyrektora regionalnego Lasów Państwowych w Katowicach. Trzy miesiące po objęciu przez niego posady, podlegająca mu jednostka Nadleśnictwo Brynek, czyli właściciel nieruchomości, wystawiła dom na sprzedaż.

Jest tu jeszcze jedna rzecz, którą warto zaznaczyć. Wniosek o sprzedaż nieruchomości zaakceptował ówczesny szef Lasów Państwowych Andrzej Konieczny, wokół którego wybuchł podobny skandal, w którego efekcie stracił on posadę już miesiąc później.

bEUDqbEJ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUDqbFe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(452)
Wieniek
5 miesięcy temu
Ja też kupiłem dom za 10 tyś. W 1990 roku w 2020 został wpisany do KS. wieczystej.Teraz jest wart ponad milion, proszę nie wsadzajcie mnie do wiezienia
przecież
5 miesięcy temu
mafia kościelna kupuje za free, co się dziwisz???
komunista
5 miesięcy temu
to samo robiła platforma i sld a wy afere robicie tak było jest i będzie ciemnogodziaki z brukseli
bEUDqbFf
O lee......
5 miesięcy temu
złodziejowi słusznie się należało. Beata Sz.
gocha
5 miesięcy temu
Mnie nawet wyjściowa kwota zastanawia. Dom za 200 tys??? Ciekawe kto wyceniał bo raczej ciężko znaleźć dom za taką kwotę. No może ruina jakąś, to tak. Ruiny raczej dyrektor LP by nie kupował.
pepe
5 miesięcy temu
Rozkradną wszystko. Dranie.
sami swoi
5 miesięcy temu
u nas była stara leśniczówka w pięknym miejscu ale bez wygód ,wyremontowano ją doprowadzono wodę, zrobiono polbruki i ogrodzono całą posesję kutym płotem i sprzedano to córce dyrektora za mniej niż połowę ceny materiału na remont o innych kosztach i wartości budynku i działki nie wspominając , a jednocześnie w tym czasie budowano drugą leśniczówkę bliżej głównej trasy ,to wiadomo po co był ten remont i dla kogo było to robione
zniesmaczony
5 miesięcy temu
IM SIĘ PO PROSTU NALEŻY!!!
miecwlod
5 miesięcy temu
Dooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooobra zmiana, Noooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooowy ład
Anna
5 miesięcy temu
Jak kraść, to w majestacie prawa. Przełożony mu dał taką możliwość, to jest niewinny, a że ma powiązania z PIS, to jak zwykle zwykły przypadek.
buba
5 miesięcy temu
Potrzebne pilnie referendum czy chcesz w Polsce lasu czy wolisz kasu. Leśnicy stana się kamienicznikami o po sprawie
Bujda
5 miesięcy temu
A to Polska właśnie. A raczej folwark... Każdy jest równy, ale niektórzy sa równiejsi...
DRWAL
5 miesięcy temu
spisali się wycinając puszczę białowieską i inne lasy - IM TO SIĘ NALEŻY
bEUDqbEX
hej
5 miesięcy temu
A może w leśnictwie mają coś takiego jak leasing na mieszkania?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić