Przebrał się za kuriera i dostarczył paczkę. Niebywałe, co w niej było

34

Leszczyńscy policjanci zatrzymali na terenie woj. łódzkiego mężczyznę, który oszukał mieszkankę miasta. 33-latek podczas swojego przestępczego procederu podawał się jednocześnie za internetowego sprzedawcę oraz kuriera. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek miejscowej prokuratury aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Przebrał się za kuriera i dostarczył paczkę. Niebywałe, co w niej było
33-latek podczas swojego przestępczego procederu podawał się jednocześnie za internetowego sprzedawcę oraz kuriera. (Policja.)

Do oszustwa doszło w Lesznie pod koniec marca br. Mieszkanka miasta zamówiła za pośrednictwem jednego z internetowych portali, wystawiony na sprzedaż markowy telefon komórkowy.

Jego cena opiewała na kwotę ponad 3500 złotych. Skontaktowała się ze sprzedawcą, który poinformował ją, że pobraniowa paczka zostanie dostarczona przez kuriera na jej adres zamieszkania.

Zajrzała do paczki, a tam...

Po kilku dniach w progu domu kobiety pojawił się dostawca w stroju jednej ze znanych firm kurierskich. Przekazał paczkę, a kiedy tylko do ręki otrzymał zapłatę za towar uciekł. Wtedy okazało się, że wewnątrz przesyłki zamiast telefonu znajdował się... kamień.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pokazy garnków i pościeli. UOKiK idzie na wojnę z naciągaczami

Kiedy policjanci dowiedzieli się o tej sprawie natychmiast zajęli się ustalaniem tożsamości fałszywego kuriera. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec województwa łódzkiego.

18 kwietnia br. policjanci zatrzymali w łódzkim sprawcę oszustwa. Okazało się, że mężczyzna oferował na sprzedaż towar na aukcjach internetowych, jednocześnie podając się za kuriera dostarczającego paczki pobraniowe, wewnątrz których niestety znajdowały się bezwartościowe przedmioty.

Leszczyńscy policjanci ustalili, że zatrzymany miał prawdopodobnie związek z podobnym przestępstwem na terenie Krakowa. Niewykluczone, że ilość ogłoszonych mu zarzutów ulegnie w przyszłości zwiększeniu.

20 kwietnia br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury zastosował wobec 33-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić