Przeciągnięta ciągnikiem po polu. Kierowca miał 3 promile

57

W Wiśniewie (woj. mazowieckie) pracująca na polu 31-letnia kobieta została pociągnięta przez pole przez ciągnik rolniczy. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala w Mławie. Kierowca w momencie zatrzymania miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Przeciągnięta ciągnikiem po polu. Kierowca miał 3 promile
Kobieta została przeciągnięta po polu. (Pixabay)

Do zdarzenia doszło podczas wykonywania prac rolnych w Wiśniewie (woj. mazowieckie). W niedzielę tuż przed godziną 18:00, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem Zetor zahaczył kultywatorem o odzież stojącej w pobliżu kobiety i pociągnął ją za pojazdem.

Przeciągnął ją po polu

Po wypadku kobieta została odwieziona do szpitala przez członka rodziny. Kierowca ciągnika wrócił do domu, gdzie niedługo później został zatrzymany przez policję.

W momencie zatrzymania 20-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Pobrano mu krew do badań - przekazała asp.szt. Anna Pawłowska z mławskiej komendy.

20-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Trwają dalsze ustalenia. Postępowanie prowadzi mławska komenda. W najbliższym czasie funkcjonariusze chcą ustalić, czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu w trakcie wypadku, czy zaczął go spożywać tuż po tym wydarzeniu.

Policja apeluje o rozsądek i uwagę podczas wykonywania prac rolnych. Niestety bardzo często dochodzi do różnych wypadków, które kończą się tragicznie. W lipcu w gminie Przedbórz (woj. łódzkie) 47-latek został przygnieciony przez własny ciągnik, który zsunął się ze skarpy. Nie udało się go uratować. Zginął na miejscu.

We połowie września w miejscowości Matcze (woj. lubelskie) 48-latek został przygnieciony przez ciągnik. Mężczyzna wykonał bardzo ryzykowny manewr, który doprowadził do tego, że maszyna zjechała na pobocze, a następnie się przewróciła. Obok kierowcy siedziała jego 40-letnia partnerka. Kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wiadomo, że kierowca ciągnika także spożywał wcześniej alkohol.

Zobacz także: Poborowi wkrótce na froncie. "Będą tam krótko - aż nie zginą"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić