Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Przez ten błąd możesz zarazić się koronawirusem. Naukowcy sprawdzili

23
Podziel się

Według najnowszego badania ryzyko zakażenia koronawirusem wzrasta czterokrotnie u osób, które zdejmują maseczki z twarzy, gdy tylko zajmą miejsce przy stole przed posiłkiem w większym gronie. Według naukowców powinniśmy odsłaniać twarz jedynie w momencie jedzenia i picia.

Przez ten błąd możesz zarazić się koronawirusem. Naukowcy sprawdzili
Naukowcy dokonali nowego odkrycia w związku z COVID-19 (Getty Images, halbergman)
bETxRlRx

Badanie zostało przeprowadzone przez japoński Narodowy Instytut Chorób Zakaźnych na 753 dorosłych, niezaszczepionych osobach. Analizę zlecono w związku z rosnącymi obawami przed wzrostem liczby przypadków infekcji po tym, jak rząd Japonii zniósł stan nadzwyczajny związany z COVID-19 pod koniec zeszłego miesiąca - podaje "The Japan Times".

Zdejmowanie maseczki przy stole zwiększa ryzyko infekcji

Jak wynika z badania, ryzyko infekcji było 3,92 razy wyższe u osób, które zdejmowały maski z twarzy, gdy tylko usiadły przy stole - w stosunku do osób, które odsłaniały twarz jedynie w momencie jedzenia i picia.

bETxRlRz

Ryzyko zakażenia było też niemal dwa razy większe w przypadku osób, które przebywały w restauracjach lub barach przez dwie godziny, lub dłużej. Obiady obejmujące spożywanie napojów alkoholowych zwiększyły ryzyko infekcji do 2,18 razy.

Jak się okazuje, znaczenie ma także liczba osób, z którymi zasiadamy do wspólnego posiłku. U badanych, którzy posilali się w towarzystwie co najmniej pięciu osób, ryzyko infekcji było 1,5 raza wyższe niż u osób, które jadły posiłek z maksymalnie czterema osobami. U osób, które jadły obiad w samotności, nie odnotowano ​​wzrostu ryzyka infekcji.

bETxRlRF

Motoi Suzuki, który kieruje Centrum Nadzoru Chorób Zakaźnych NIID, wezwał społeczeństwo do "unikania czynności wysokiego ryzyka i jedzenia i picia tylko z członkami rodziny lub w małej grupie osób".

Zobacz także: Powrót noszenia maseczek na zewnątrz? Prof. Pyrć komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETxRlSa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
twojnikcc
2 miesiące temu
nie mówić głupot, że covid nie istnieje - moja siostra od stycznia nie doszła po tym świństwie do siebie.....ale nie myślała się szczepić - jest naprawdę źle (modlę się o jej lepsze zdrowie).
LLLLLLLL
2 miesiące temu
Podobno najlepsze maseczki są z dziurką na rurkę. Wcale nie potrzeba zdejmować. Kto taką nosi o wirusa się nie prosi, nie musi się szczepić.
Tentyptakma
2 miesiące temu
A tymczasem respiratory od handlarza bronią wciąż gniją...
bETxRlSb
ghjmij
2 miesiące temu
zacznijcie robic duze condomy,tak by idioci je kupili,ci co wam ufaja,niech chodza w nich po sklepach dworze.itp,tylko tak by caly sie tam zmiescil
Gustaw
2 miesiące temu
Jak do tej pory nie założyłem kagańca ani razu. Poza kilkoma razami kiedy sprawdzałem kagańce, które kupiłem na sprzedaż zaraz na początku tego wariactwa. W najbliższym czasie nie przewiduję zmiany w swoim życiu chyba, że zaczną tak jak w Australii strzelać do niezamaskowanych ale tamta premier rządu właśnie trafiła do więzienia za łapówki od Pfizera i Astry więc chyba szybko skończą z tym idiotyzmem.
Stark
2 miesiące temu
W Izraelu jak podaja media głównego ścieku 7% zaskrzepionych spośród tych co przeżyli pierwsze trzy strzały ma ciężkiego covida. Według statystyk z ubiegłego roku ciężka postać covida przytrafiała się u 2-3% zakażonych po 70 roku życia i u 0,1% młodszych. Czyli z matematycznego punktu widzenia skrzepionki pogarszają odporność na zakażenie o 150-5000% w zalezności od wieku. Gdyby do tego doliczyć zmarłych w wyniku NOP to by wyszło pełne 5000%.
Sidematic
2 miesiące temu
JAK SIĘ MOŻNA ZARAZIĆ TYM CZYMŚ?????? Dwa lata mijają a ja ciągle nic. Jak tak można? Ileż można czekać?
jeszcze wolny
2 miesiące temu
jak można się zarazić czymś co nie istnieje ?
Ona
2 miesiące temu
To co jest w przypadku jeżeli przy stoliku siedzą tylko osoby potraktowane tym cudownym preparatem ? Też się wzajemnie zarażają ????!!!!
moby dick
2 miesiące temu
My tu gadu, gadu, a ludzie nadal umierają na covid.
Dr nauk medyc...
2 miesiące temu
Idiotyzmów ciąg dalszy ! Dlaczego nie zrobili takiej próby na tych co przyjęli wirusa w preparatach ?
dietetyk
2 miesiące temu
otwór w masce na rurkę do talerza i wciagać zupkę.Drugie danie to do kochera i do domu siamać na osobności.
juk
2 miesiące temu
co bysmy zrobili bez z tych super naukowcow!?
bETxRlRT
Kkk
2 miesiące temu
Najlepiej jeść w masce. Japonczycy na pewno zaraz wymyślą jadalne maseczki z wodorostów i problem zniknie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić