aktualizacja 

Puścili pociąg bez WC. Słowa konduktora mogą w XXI wieku szokować

224

W sobotę (4 listopada) Zielonogórzanin wybrał się pociągiem z Zielonej Góry do Jeleniej Góry. Z relacji mężczyzny wynika, że podczas trwającej niemal pięć godzin podróży pasażerowie nie mogli narzekać na brak wrażeń. Okazało się, że pociąg wyruszył w trasę bez sprawnej toalety i z jednymi czynnymi drzwiami. O sprawie poinformowała ''Gazeta Wyborcza''.

Puścili pociąg bez WC. Słowa konduktora mogą w XXI wieku szokować
Polregio, archiwalne zdjęcie z Bydgoszczy (Agencja Wyborcza.pl, Roman Bosiacki)

Pan Roman, rozmówca ''Gazety Wyborczej'', wybrał się pociągiem z Zielonej Góry do Jeleniej Góry. Niespełna 200 km trasy (pociąg przejeżdża m.in. przez Żagań i Żary) pociąg pokonał w niespełna pięć godzin.

Choć podróż trwała dość długo, pasażerowie prawdopodobnie nie mieliby powodów do narzekań, gdyby w tym czasie mogli liczyć na minimum komfortu. Niestety trudno o nim mówić, jeśli w pociągu nie ma czynnej toalety. A właśnie to przydarzyło się panu Romanowi i pozostałym pasażerom - kilkudziesięciu osobom w różnym wieku.

Jak informuje ''Wyborcza'', 4 listopada na stację w Zielonej Górze spółka Polregio podstawiła pożyczony od Niemców skład DB. Pozornie wszystko było w porządku. – Tyle że pociąg wyjechał w wielogodzinną podróż bez sprawnej toalety i z jednymi czynnymi drzwiami – twierdzi pan Roman.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rekordowe przejęcie w porcie w Gdańsku. Przemytniczy szlak z Dubaju zlikwidowany
Po starcie konduktor zapraszał pasażerów w potrzebie w plener na najbliższej stacji. I tak się stało. Widziałem, jak jeden ze starszych podróżnych stał na skraju peronu, by zrealizować potrzebę, a kobiety szły w krzaki – opowiada pasażer pociągu.

Pociąg wyruszył w trasę z nieczynną toaletą

Z opowieści pana Romana wynika, że toaleta mogła być nieczynna już od dłuższego czasu.

Na drzwiach toalety wisiała wytarta już kartka z informacją, że nieczynna. Wyglądała, jakby przyklejono ją kilka dni temu. Nie wiem, ale szynobus na stacji w Zielonej Górze stał na peronie blisko godzinę. Było trochę czasu, żeby naprawić toaletę — podkreśla mężczyzna.

— Bezradny konduktor mówił nam: "a co, miałem odwołać pociąg?". Nawet go rozumiem— skwitował rozmówca ''Wyborczej''.

Nie jest tajemnicą, że od wielu miesięcy trwa kryzys na lubuskiej kolei. Problemem jest przede wszystkim odwoływanie pociągów. Pasażerowie skarżą się również na opóźnienia i ogromny tłok w przedziałach. Lubuskie Polregio od kilku miesięcy wdraża plan naprawczy, ale - jak widać - jeszcze wiele pozostało do zrobienia.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić