Putin mógłby się zdziwić. Wydało się, kto walczy po stronie Ukrainy

Ilia Bogdanow był oficerem Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB), na której czele stał w przeszłości Władimir Putin. Prezydent Rosji mógłby się mocno zdziwić, gdyby dowiedział się, co teraz robi jego rodak.

Putin mógłby się zdziwić. Wydało się, kto walczy po stronie Ukrainy
Ilia Bogdanow odszedł z FSB, bo zdecydował, że stanie po stronie Ukrainy (YouTube)

Ilia Bogdanow podzielił się swoją historią w wywiadzie dla Radia Wolna Europa. Jak relacjonował, w przeszłości był funkcjonariuszem FSB. Teraz walczy w wojnie w Ukrainie - ale nie po stronie Rosji, tylko Ukrainy.

Przybyłem tutaj już 2014 roku, ale nie po to, by zdobyć Ukrainę, tylko by walczyć z reżimem Putina – stwierdził Bogdanow w rozmowie z Radiem Wolna Europa.
Chciałem bardziej zmienić Rosję niż wspierać Ukrainę. Osiem lat później walczę po stronie Ukrainy. I nie obchodzi mnie to, czy Rosja przetrwa jako kraj - dodał.

Oficer FSB walczy po stronie Ukrainy w wojnie z Rosją

Kiedy w 2022 roku Rosja znowu dopuściła się agresji na sąsiednie państwo, Ilia Bogdanow zdecydował, że wróci na front. Kosztowało go to dużo zdrowia - odniósł na tyle poważne obrażenia, że został na jakiś czas wyłączony z walk.

Zobacz także: Zobacz też: Zaskakujący wywiad Łukaszenki. "Poczuł się oszukany"

Bogdanow wyjawił w wywiadzie, że uporał się już z ostatnimi problemami zdrowotnymi i zamierza natychmiast wrócić do walki. Zaznaczył jednak, że nie jest zwolennikiem rozwiązywania konfliktów poprzez wojnę i ma nadzieję na jak najszybsze zaprowadzenie pokoju.

Nie chcę wojny dla samej wojny. Chcę pokoju w Ukrainie – podkreślił Ilia Bogdanow (Radio Wolna Europa).

Putin na czele FSB

FSB to rosyjska służba specjalna utworzona w 1995 roku, koncentrująca się na zadaniach kontrwywiadowczych, ale nie tylko. Do jej kadry kierowniczej weszli dawni oficerowie KGB. W latach 1998-1999 na czele FSB stał Władimir Putin, który następnie został premierem, a potem prezydentem Rosji.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić