Putin "zamiótł" urzędników jednym ruchem

19

W Rosji uchwalono ustawę podnoszącą maksymalny wiek dla urzędników wyższego szczebla. W środę nowe przepisy zaakceptował prezydent Władimir Putin. W związku z tym, ustawa weszła w życie.

Putin "zamiótł" urzędników jednym ruchem
Władimir Putin podpisał nowelizację przepisów (PAP, EPA, Michail Klimentyev)

Władimir Putin podpisał ustawę, na mocy której urzędnicy powołani przez prezydenta będą mogli pozostać na stanowisku do 70. roku życia. Wcześniej górna granica wieku wynosiła 65 lat. Po przekroczeniu tego wieku musieli zostać odwołani z urzędu.

Rosja. Urzędnicy będą mogli pozostać na stanowisku po ukończeniu 65. roku życia

Teraz pracownicy administracji, którzy będą chcieli pozostać na stanowisku po ukończeniu 65. roku życia, będą mieli taką możliwość. Przepisy nie dotyczą urzędników niższego szczebla. Odnoszą się tylko i wyłącznie do tych stanowisk, o których obsadzeniu decyduje prezydent.

Komentatorzy zwracają uwagę, że sam Putin ma obecnie 68 lat. W związku z tym, tego typu reforma przepisów wydaje się dosyć logiczna. Wiek emerytalny w Rosji wynosi obecnie 65 lat dla mężczyzn i 60 dla kobiet.

Reforma konstytucyjna w Rosji. Putin będzie mógł rządzić do 83 roku życia

To nie jedyne reformy przepisów wprowadzone przez Władimira Putina w ostatnim czasie. Jakiś czas temu parlament wyraził zgodę na reformę konstytucji, która pozwoli Putinowi na ponowne kandydowanie w wyborach prezydenckich po zakończeniu kadencji w 2024 roku. W teorii, będzie mógł rządzić Rosją do 2036 roku – mając 83 lata.

Obejrzyj także: Kulisy rządów Władimira Putina. "W fotelu prezydenta Rosji siedzi bandyta"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić