Religia w środku planu? "Katecheta miał problem z punktualnością"

38

Dopiero trzeci tydzień zajęć w szkołach, a we wrocławskiej podstawówce już nastąpiły zmiany w planie. Lekcje religii przeniesiono z pierwszej godziny na drugą. Zdaniem rodziców uczniów to przez spóźnienia katechety. Jak zmianę komentuje dyrekcja?

Religia w środku planu? "Katecheta miał problem z punktualnością"
Zdjęcie ilustracyjne. (PAP)

O sprawie poinformowali "Gazetę Wyborczą" rodzice uczniów szkoły podstawowej nr 81 przy ul. Jastrzębiej we Wrocławiu. W tej placówce ponad połowa dzieci zrezygnowała z religii. Przez pierwsze dwa tygodnie od rozpoczęcia roku szkolnego zajęcia katechezy były na pierwsze godzinie lekcyjnej, później zmieniono plan.

Przez pierwsze dwa tygodnie religia była w czwartki na pierwszej godzinie lekcyjnej, a język angielski na drugiej. Jednak ku zdziwieniu moim i reszty rodziców, których dzieci nie zostały zapisane na religię, po dwóch tygodniach – kiedy rodzice stracili możliwość wchodzenia na teren szkoły – tę godzinę zamieniono. Teraz religia jest druga, a mój syn ma okienko - opowiada pan Michał w rozmowie z "GW".

Pan Michał dodaje, że słyszał pogłoski, że powodem takiej zmiany miało być spóźnianie się na zajęcia katechety. - Aż ciężko mi uwierzyć w to, co usłyszałem, że rzekomym powodem zamiany były problemy pana katechety z ranną punktualnością. Nie jest to jednak informacja potwierdzona - zaznacza ojciec ucznia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Młodzież w Polsce masowo rezygnuje z religii. Ksiądz komentuje

Ojciec przyznaje, że syn mierzył się z uszczypliwymi komentarzami ze strony innych uczniów. - To przykre, bo syn już słyszał cierpkie uwagi od uczęszczających na religię dzieci. Mówiły, że się spóźnił, więc głośno powiedziałem: mój syn nie chodzi na religię. Przy takim planie nie będzie się czuł dobrze zarówno on, jak i inne nieuczące się religii dzieci - przyznaje w rozmowie z "GW" pan Michał.

Rodzice postanowili napisać w sprawie planu zajęć do kurii i dyrekcji szkoły. Pan Michał uzyskał od dyrekcji zapewnienie, że od kolejnego tygodnia religia ponownie będzie na pierwszej godzinie lekcyjnej, tak by dzieci nie miały okienka w trakcie zajęć.

Dyrektor tłumaczył, że nie da się zmienić planu zajęć w środku tygodnia, a sytuacja wynikała z trudności w układaniu grafiku i chęci utrzymania zajęć na wysokim poziomie. Deklarował zaufanie do katechety - tłumaczy rozmówca "GW".

Jak zapewnia dyrektor Mariusz Chmiel, w rozmowie z "GW" doniesienia o niepunktualności katechety to bzdura. Obecnie nie ma żadnych przepisów, które zakazują umieszczania zajęć katechezy w środku planu lekcji.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić