Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Roraty 2020. Kiedy się odbywają? Gdzie oglądać online?

0
Podziel się:

W czasie adwentu w kościołach odprawiane są specjalne msze święte roratne. W skrócie nazywa się je roraty. Tak jak i inne msze w czasie pandemii koronawirusa, w nich również można uczestniczyć za pośrednictwem internetu. Gdzie można obejrzeć roraty 2020 online?

Roraty 2020. Kiedy się odbywają? Gdzie oglądać online?
Roraty 2020 (Pixabay)

Co to są roraty? Kiedy się je odprawia?

Roraty, a inaczej msza roratna lub msza roratnia to odprawiana w okresie adwentu pierwsza msza o wschodzie słońca. Odbywa się o świcie, ponieważ ma to symbolizować oczekiwanie na ponowne przyjście Jezusa już od wczesnych godzin porannych. Na początku zapala się świecę, zwaną roratką.

Roraty są najczęściej odprawiane w godzinach 6:00-7:00. W niektórych kościołach robi się jednak wyjątek od tej reguły. Najprawdopodobniej chodzi o to, by więcej osób mogło w nich uczestniczyć. Tym samym roraty czasem są odprawiane po południu.

Roraty 2020. Czy można uczestniczyć online? Gdzie transmisja?

Roraty są odprawiane codziennie w czasie adwentu. Nie są to msze obowiązkowe, niemniej kościół zachęca do udziału w nich. Ponieważ w związku z pandemią koronawirusa w kościołach obowiązują limity wiernych, w mszach roratnych można też brać udział online.

Gdzie roraty 2020 można obejrzeć online? Transmisje na żywo ma m.in. Bazylika NMP w Niepokalanowie - w roratach można uczestniczyć codziennie na kanale "Niepokalanów" na YouTube. Msze roratne transmitują też dominikanie czy poszczególne parafie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić