aktualizacja 

21-latka aresztowana w Rosji. Skandal na Syberii

21-latka z Zambii została aresztowana po tym, jak udostępniła w sieci wideo z miasta Chanty-Mansyjsk na Syberii. Studentka twerkowała na tle pomnika, co zostało uznane za "zbezczeszczenie symbol rosyjskiej chwały wojskowej"

21-latka aresztowana w Rosji. Skandal na Syberii
Rebecca może nawet trafić do więzienia. (Twitter)

Rosyjskie władze wszczęły postępowanie przeciwko Rebecce Ziba z Zambii. 21-latka udostępniła w mediach społecznościowych nagranie, na którym twerkuje w pobliżu pomnika upamiętniającego żołnierzy poległych w wielkiej wojnie ojczyźnianej.

21-latka aresztowana w Rosji

Jak przekazuje lokalny komitet śledczy 21-latka oprócz filmiku z tańcem dodała także "wulgarny opis". Oryginalny post został usunięty, ale na Twitterze można znaleźć jego kopie.

Trzęś tyłkiem za zmarłych, jestem pewna, że dziś śpią dobrze - podpisała Rebecca.

Na nagraniu udostępnionym przez komitet śledczy widać kobietę, która przeprasza za swoje zachowanie. Ziba przyznała, że nie była świadoma, w jakim miejscu się znajduje, oraz że jej taniec może zostać odebrany jako obraźliwy. Dodała również, że nie przypuszczałaby, że będzie mieć z tego powodu tak duże problemy.

Bardzo, bardzo, bardzo wszystkich przepraszam. Nie wiedziałam. A gdybym wiedziała, nigdy bym tego nie opublikowała. Mam nadzieję, że zostałam zrozumiana, a moje zachowanie będzie przebaczone - powiedziała kobieta.

Jak przekazuje Euronews wszczęto postępowanie karne w tej sprawie. 21-latce grozi do trzech lat więzienia oraz grzywna w wysokości do 3 mln rubli.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Biznesy ukraińskie działają mimo wojny. "To fenomen Ukrainy"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić