Rosjanie są zaskoczeni. Taki komunikat widzą na stronie ambasady

Obywatelom Rosji, którzy starają się o elektroniczne zezwolenie na wjazd do Meksyku, odmawia się tej usługi, a sama odmowa jest w języku ukraińskim - wynika ze strony ambasady tego kraju w Rosji. Oficjalnie Meksyk nie wprowadził dotychczas ograniczeń dla Rosjan.

Rosjanie są zaskoczeni. Taki komunikat widzą na stronie ambasady
Rosjanie nie mogą się ubiegać o wizy do Meksyku (Google Maps, Twitter)

Jak informuje agencja Ria-Nowosti, Rosjanie podróżujący do Meksyku w celach turystycznych od stycznia 2017 r. mają prawo wjechać do kraju na wizie elektronicznej, ale tylko drogą lotniczą. Zezwolenia nie trzeba wydawać osobom, które posiadają ważną wizę z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Wielkiej Brytanii lub któregokolwiek z państw należących do strefy Schengen.

Niespodzianka dla Rosjan

Aby uzyskać zezwolenie w formie elektronicznej, Rosjanie musieli wypełnić ankietę na stronie placówki dyplomatycznej z danymi osobowymi, w tym obywatelstwem, podać daty wizyty w Meksyku. Ale teraz czeka na nich niespodzianka.

Jeżeli na stronie wpisać, że posiada się obywatelstwo rosyjskie, to po wypełnieniu ankiety na ekranie pojawi się tekst w języku ukraińskim, który mówi, że wniosek "nie został rozpatrzony". W tej chwili władze nie skomentowały tej sytuacji.

Jeżeli chcecie pojechać do Meksyku, możecie zwrócić się do konsulatu generalnego, aby otrzymać wizę - głosi komunikat.

Nie wprowadzono ograniczeń

Oficjalnie Meksyk nie wprowadził dotychczas ograniczeń dla Rosjan. Po wybuchu wojny meksykański minister spraw zagranicznych Marcelo Ebrard potępił agresję i wezwał do zawieszenia broni.

Prezydent Andrés Manuel López Obrador zadeklarował zaś, że Meksyk nie dołączy do sankcji przeciwko Rosji, tłumacząc to przywiązaniem do zasady utrzymywania przyjaznych relacji ze wszystkimi państwami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Putin się rozpędzi? Jedna z analiz musi niepokoić
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić