Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Rosjanie stworzyli grę komputerową. Bohaterem Jewgienij Prigożyn

"Best in Hell" to gra komputerowa stworzona przez rosyjską firmę, która w ten sposób wspomaga propagandę Kremla. W trakcie rozgrywki gracze muszą wyszukiwać "ukraińskich nazistów" oraz ich zabijać. Jak opisują autorzy, jest to taktyczna strzelanka "stworzona na podstawie prawdziwych zdarzeń", co jest oczywiście wierutną bzdurą. Bohaterem gry jest Jewgienij Prigożyn.

Rosjanie stworzyli grę komputerową. Bohaterem Jewgienij Prigożyn
Rosjanie stworzyli grę komputerową o wojnie w Ukrainie, która wspiera propagandę (Telegram)

Rosyjska firma stworzyła grę komputerową o wojnie w Ukrainie. To czysta propaganda i pierwszy taki przypadek od początku walk. Została zatytułowana "Best in Hell", a fabuła oparta została na podstawie filmu z 2022 roku o tym samym tytule.

"Pójdziemy do piekła, w piekle będzie nam lepiej" - mówi głos w zwiastunie gry. Widzimy na nim, jak gracze zabijają żołnierzy, rzucają granatami. Cała sceneria mieści się w zrujnowanym mieście. Można się domyślać, że to znajduje się w Ukrainie.

Gracze wyszukują "ukraińskich nazistów" w całkowicie zniszczonym mieście (m.in. budynkach administracyjnych, szpitalach i szkołach) i co kilka sekund zabijają Ukraińców - poinformował na portalu "X" (dawniej Twitter) Anton Heraszczenko, były doradca wiceministra spraw wewnętrznych Ukrainy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosja zaatakuje? "Potrafi iść na duże ryzyko"

Liderem jest Jewgienij Prigożyn

Głównym "bohaterem" gry jest nieżyjący już oligarcha Jewgienij Prigożyn. Był on rosyjskim przedsiębiorcą, bliskim współpracownikiem Władimira Putina, a także założycielem niesławnej Grupy Wagnera. Zmarł w sierpniu 2023 roku w katastrofie lotniczej, za którą miało stać rosyjskie wojsko i sam Władimir Putin.

Jak wynika z opisu gry, jest to "taktyczna strzelanka o wojennej fabule", stworzona na "podstawie prawdziwych zdarzeń". To oczywiście propagandowy bełkot Kremla.

Tworząc grę oparliśmy się na historiach walczących i skupiliśmy się na dramatyzmie. Wykorzystaliśmy prawdziwe historie bojowników, którzy gromadzili się przez cały rok - opisują autorzy gry pod jej zwiastunem.

Gra jest oddolną inicjatywą prywatnej firmy

Grę stworzyła młoda firma "NoName Company" z Władywostoku, miasta na wschodzie Rosji. Jest ona pierwszym dużym projektem, który powstał z osobistą inicjatywą założyciela firmy. "Best in Hell" ponoć powstała bez wsparcia rosyjskiego rządu.

Uważamy, że dziś brakuje projektów gier patriotycznych opartych na wydarzeniach historycznych współczesnej Rosji, w której się znajdujemy. Jest to zatem projekt nie tylko gamingowy, ale także społecznościowy. Ważne jest dla nas, aby gra była ciekawa - chwalą się autorzy gry.

Jak sami opisują, "gra zachowuje balans kinematografii i realizmu, a dzięki sztucznej inteligencji nie stanie się kolejną strzelanką". Silnikiem gry do stworzenia wizualizacji był Unreal Engine 4, Rosjanie są ze swojego dzieła bardzo dumni. O kłamstwach zawartych w fabule nie ma ani słowa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Inwazja Rosji na Ukrainę

Rosja w swojej codziennej propagandzie zakłamuje rzeczywistość. W kierowanym przez Władimira Putina kraju, uważa się, że Rosja prowadzi na Ukrainie "wojskową operację specjalną".

Do inwazji Rosji na Ukrainę doszło 24 lutego 2022 roku. Została ona poprzedzona żądaniem Kremla o wykluczenie możliwości dalszego poszerzania NATO, a także redukcji potencjału militarnego sojuszu do stanu sprzed 1997 roku.

Po rozpoczęciu wojny, setki tysięcy Ukraińców rozpoczęło ucieczkę. Już pierwszego dnia konfliktu na przejściach granicznych z Polską, Słowacją, Węgrami, Mołdawią i Rumunią powstały kolejki pojazdów i pieszych. Większość uchodźców stanowiły kobiety oraz dzieci.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić