Rosjanie zostawili ciężarówkę. Miejscowy nie wahał się ani chwili

Andrij Hruszko, mieszkaniec obwodu chersońskiego w Ukrainie ukradł rosyjską ciężarówkę wojskową Urał i przekazał Siłom Zbrojnym Ukrainy - informuje Zgrupowanie Wojsk "Południe". Jak mówił, przez kilka dni czatował na rosyjski sprzęt, ale działać musiał szybko.

Rosjanie zostawili ciężarówkę. Miejscowy nie wahał się ani chwili
Ukrainiec ukradł rosyjską ciężarówkę wojskową (Wikimedia Commons)

Do zdarzenia doszło w miejscowości Lubimowka w obwodzie chersońskim, który jest w tej chwili zajęty przez siły rosyjskie. Mieszkańcowi miasta udało się ukraść rosyjską ciężarówkę Ural, której Rosjanie nie pilnowali.

Ukradł rosyjską ciężarówkę

Jak opowiedział mężczyzna, czatował na rosyjski pojazd przez kilka dni. Początkowo się bał, ponieważ rosyjscy żołnierze nie szczędzą nikogo, ale ostatecznie postanowił za wszelką cenę wesprzeć ukraińskie wojsko.

W najbardziej odpowiednim momencie po prostu usiadł do pojazdu i... odjechał. Kiedy trafił na kontrolowane przez siły ukraińskie terytoria, od razu zgłosił się ze swoim trofeum do ukraińskich żołnierzy.

Szukał sposobu na pomoc żołnierzom

Jak przekazuje Zgrupowanie Wojsk "Południe", mieszkaniec obwodu chersońskiego powiedział, że nie uważa się za bohatera. Jak mówi, po prostu próbował zrobić coś dobrego i za wszelką cenę zaszkodzić rosyjskim najeźdźcom.

Okazuje się, że na samym początku rosyjskiej inwazji chciał dołączyć do Sił Zbrojnych Ukrainy, jednak ze względu na wiek odmówiono mu. Dlatego szukał innego sposobu na to, jak pomoc ukraińskim żołnierzom.

Wiele podobnych historii

Warto dodać, że to nie pierwszy podobny przypadek w tych okolicach. Zaledwie kilka dni po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji, miejscowi Romowie ukradli Rosjanom czołg. Ukraiński portal 24ua.tv podkreśla, że w ciągu tych trzech miesięcy wydarzyło się wiele podobnych historii.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: "Rosjanie korzystają z tego, co mają w zapasie". Ekspert o uzbrojeniu wojsk Putina
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić