o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Rośnie napięcie na Ukrainie. Stanowcza reakcja Turcji

378
Podziel się

Na spotkaniu z Wołodymyrem Zełeńskim prezydent Turcji powiedział, że w pełni wspiera integralność i suwerenność Ukrainy i kraj ten może liczyć na "wszelkie niezbędne wsparcie". Rosja w ostatnich tygodniach znacząco zwiększyła liczebność wojska przy granicy z Ukrainą.

Rośnie napięcie na Ukrainie. Stanowcza reakcja Turcji
Prezydent Turcji zapewnił, że jego kraj jest gotów udzielić pełnego wsparcia. (EPA, PAP, Turkish President Press Office)
bDZOjWyJ

Recep Tayyip Erdogan w sobotę przez ponad trzy godziny rozmawiał z prezydentem Ukrainy o wzroście napięcia w Donbasie. Liczy, że niepokojąca eskalacja skończy się jak najszybciej i odbędzie się to w sposób pokojowy. Erdogan liczy, że sytuację można rozwiązać w drodze dialogu. Dodał też, że w pełni popiera integralność terytorialną Ukrainy.

Mamy nadzieję, że ostatnio obserwowana niepokojąca eskalacja zakończy się jak najszybciej, zawieszenie broni będzie kontynuowane, a konflikt zostanie rozwiązany na drodze dialogu na podstawie porozumień mińskich - powiedział Erdogan.
bDZOjWyL

Prezydent Ukrainy przekazał Erdoganowi szczegóły na temat wzrostu napięcia na granicy ukraińsko-rosyjskiej. Mówi, że stanowiska Kijowa i Ankary są w tych kwestiach zgodne. Prezydent Turcji zapewnił, że współpraca między tureckim i ukraińskim przemysłem obronnym nie jest skierowana przeciwko "żadnemu krajowi trzeciemu". Obejmuje ona między innymi wymianę technologii do produkcji dronów i korwet morskich.

Prezydenci wydali po sobotnim spotkaniu oświadczenie w którym wyrażają poparcie dla możliwego członkostwa Ukrainy w NATO. Erdogan liczy, że Ukraina szybko przyjmie Plan działania, który zbliży kraj do członkostwa w Sojuszu Północnoatlantyckim. Wcześniej organizacja również wyraziła jednoznaczne wsparcie suwerenności i integralności terytorialnej - przekazał sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

bDZOjWyR

Napięcie w Donbasie rośnie

Aktywne działania wojskowe w Donbasie wznowiły się w ostatnich kilku tygodniach. Obie strony oskarżają się nawzajem o złamanie zawartego w lipcu rozejmu. Rosja znacząco zwiększyła liczebność wojska wzdłuż granicy z Ukrainą. Rosja ostrzegła Ukrainę, aby nie próbowała odzyskać kontroli nad terytorium kontrolowanym przez separatystów. Rząd Ukrainy zaprzecza, że się do tego przygotowuje.

Jak dotąd w konflikcie zginęło ponad 14 000 osób. Zaniepokojenie w związku ze wzrostem napięcia pojawiło się zarówno w USA, jak i w Europie. Rządy państw UE obawiają się, że Rosja przygotowuje się do wysłania sił na Ukrainę. W czwartkowej rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem Merkel "wezwała do usunięcia wojsk z granicy w celu deeskalacji sytuacji".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZOjWzm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(378)
zbcxn
4 tyg. temu
Rosyjska agresywność i prowokacyjność przypomina działania Adolfa Hitlera z 1939 roku ,który wraz z sowietami napadł na Polskę.
generał
4 tyg. temu
jak syryjczyce uciekli z kraju tak i ukraincy uciekaja zamiast walczc
Polak
4 tyg. temu
Tak bywa jak przywódca jest u władzy tyle ile sam chce -to skandal
bDZOjWzn
Mixalis
miesiąc temu
Nie śmiał bym się z Putina gość jest cholernie inteligentny. Ameryce to on zdąży zabrać lizaka polizać i oddać a oni się nawet nie połapią. Poczekajcie trochę a zobaczycie, że część Ukrainy znów będzie Rosją. Całej nie weźmie bo byłby to przypał ale kawałek to czemu nie. Bardziej mnie interesuje jak to jest, że Ukraina prosi Turcję o pomoc skoro Rosja i Turcja jedzą z jednej miski. Ostatni konflikt w Karabachu wcale nie był zakończony dominacją Turcji tylko układem Rosji z Turcją. Ukraina zachowała się tak jakby prosiła niedźwiedzicę (Turcja) o wstawiennictwo przed niedźwiedziem (Rosja),dziwne.
QUl
miesiąc temu
NIE WIEM DLACZEGO ZANIECZYSZCZACIE TE FORA?MOŻE BYŚCIE NAJPIERW POMYŚLELI ZAMIAST PISAĆ ?POTEM JESZCZE RAZ,DAWALIŚCIE ŁAPÓWKI BY NIE IŚĆ DO WOJSKA A TU KOZAKAMI STAŃ NA PRZECIW TO ZOBACZYSZ,JA BYŁEM REKORDZISTĄ POLIGONÓW A TO NIE UMYWA SIĘ DO WOJNY I WIDZIAŁEM SPORO A NAJWIĘKSZE ZAGROŻENIE POCHODZIŁO OD DOWUDCÓW A NIEKTÓRZY SZTABOWCY TRAKTOWALI TO JAK PIKNIK WIĘC MILCZCIE SKORO MYŚLEĆ WAM SIĘ NIE CHGCE!!
gość
miesiąc temu
Putin boi się Turków. Erdogan jest na tyle nieobliczalnym Politykiem, że jednak Putin musi się liczyć ze jego zdaniem.
PIERDOŁy
miesiąc temu
w tresci = a konflikt zostanie rozwiązany na drodze dialogu na podstawie porozumień mińskich - powiedział Erdogan. a w tytule że - stanowcza reakcja !!!!!
NORMALNY
miesiąc temu
ERDOGAN PIĘKNIE MÓWI JEŚLI NIE DOTYCZY TO JEGO. NAJPIERW NIECH SAM SIĘ WYCOFA Z TEGO CO ZAGRABIŁ I NIE NAJEŻDŻA INNYCH.
Ubawiony B
miesiąc temu
Pogonić satrapę Putina. Tyłek przyrósł mu do krzesełka prezydenta Rosji.
Ryzew
miesiąc temu
Jego Ekscelencja Pan Prezydent Putin nie oczekuje wiele od Ukrainy, chce tylko połączenia rosyjskiego Krymu z Donbasem. Cały zachodni Świat przyklaśnie takiemu rozwiązaniu problemu i zakończeniu działań zbrojnych. Reżim w Kijowie powinien się na to zgodzić.
Polak
miesiąc temu
Unia i NATO doprowadzily juz do rozpadu Jugoslawii , teraz czas na Ukraine. Pchaja sie co raz bardziej na Wschod a obwiniaja Putina o agresje.
Greg1
miesiąc temu
Ukraina zostala wczesniej dogadana z USA, a teraz tylko realizacja podzialu.
LECHU
miesiąc temu
JUŻ NIEDŁUGO : 26 CZERWCA !
bDZOjWzf
Jfk
miesiąc temu
Brawo Turcja. Trzeba pokazać Putlerowi że to nie 39 rok. Stańmy wszyscy w obronie granic.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić