Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Groźba wojny wisi nad Ukrainą. Polski minister poleciał ze wsparciem

1473
Podziel się:

Z wizytą na Ukrainę udał się w czwartek minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau. Wizyta, choć robocza, miała charakter nadzwyczajny i pilny. Wiąże się z sytuacją na wschodzie Ukrainy i rosnącym zagrożeniem wojną w Donbasie.

Groźba wojny wisi nad Ukrainą. Polski minister poleciał ze wsparciem
Szef MSZ, Zbigniew Rau z wizytą na Ukrainie (msz.gov.pl)

Według komunikatu MSZ, wizyta skupiała się na kwestii gazociągu Nord Stream II i kwestii bezpieczeństwa wschodniej Ukrainy. Szczególnie w obliczu nasilających się napięć w Donbasie.

Od kilku tygodni sytuacja wojskowa w Donbasie się pogarsza. Obie strony koncentrują wojska w okolicy linii demarkacyjnej i czekają na rozwój sytuacji. Mówiąc krótko, Europa obawia się wojny. Dlatego, wizyta polskiego szefa MSZ może być potraktowana jako istotny sygnał międzynarodowego wsparcia.

Zobacz także: Wojna na Ukrainie. Komentarz amerykańskiego eksperta

Minister Rau, do którego zwróciliśmy się z prośbą o komentarz, nie miał czasu. Odesłał nas do swoich służb prasowych. Nieco bardziej rozmowny był sekretarz stanu w MSZ, Szymon Szynkowski vel Sęk.

Wizyta ministra Raua była poświęcona stricte kwestiom bezpieczeństwa. To sygnał, że jesteśmy żywo zainteresowani tym, co dzieje się na wschodzie Ukrainy. Polska wspiera integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy, sprzeciwiając się łamaniu prawa międzynarodowego przez Rosję - mówi o2.pl wiceszef MSZ.

Dodaje, że wizyta miała charakter bardzo spontaniczny i ściśle roboczy.

Według komunikatu MSZ, minister Rau spotkał się ze swoim ukraińskim odpowiednikiem, Dmytro Kulebą. Odbył też rozmowy z przewodniczącym delegacji Ukrainy na forum Trójstronnej Grupy Kontaktowej Leonidem Krawczukiem i wicepremierem ds. reintegracji terytoriów okupowanych Oleksijem Reznikowem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1473)
Kangur
4 miesiące temu
Rosja niech se bierze wschod. Polsce nalezy sie zachod. To co zostanie nazwijmy Ukraina.
Grabarz
5 miesięcy temu
A na fiuta pan Rau wspiera trizuby, którym jest trudno przyznać się do bestialskiego mordu na Wołyniu na dzieciach,matkach wszystkich narodowości polskiej. Panie Rau tonie nasz wojna
Zbignieww2
8 miesięcy temu
Popierając Ukrainę Polska zarzuca sobie na szyję pętlę!Polacy zapomnieli o rządaniach Ukrainy odbioru terenów aż po Rzeszow.Oraz Apetyt Ukrainy na bron atomową?
generał
rok temu
Rosja to największy agresor. Dobrze że udało nam się wydostać i jego uścisku i zakończyć pseudo przyjażń. Ale musimy być czujni bo to niebezpieczny nasz wróg
ukr
rok temu
Jak zwykle pchamy się z " braterską' pomocą, aby przypodobać się usmanom
Mój znak z 3 ...
rok temu
Po wojnie osiadło dużo ukrainców na ziemiach odzyskanych i Warmii. Duzo polaków zostało w granicach Ukrainy. Nie wiadomo jak potoczą się sprawy ale tak samo jak rosjanie przygotowują się do obrony narodowości ruskiej a my możemy rozmawiać z Ukrainą i zabezpieczyć szczegownie Lwów. Wiadomo polacy są na calej Ukrainie ale i całej FRuskiej....
waz
rok temu
Brawo Rosja
uyt
rok temu
Ukraina to nie nasza sprawa nie powinien walczyc tam ani jeden Polak byloby to nielaDNIE W STOSUNKU DO OFIAR wOLYNIA.. nigdy za zbrodnie nie przeprosili. Bym chcial aby to posowieckie panstwo podzielilo sie na kawalki.. i mniejszosci nieukrainskie mogly tam zyc z daleka od tych neobanderowcow niech podziela ten kraj jak jugoslawie Wojny nigdy sie tam nie skoncza A usa nie proponuje rozwiazan pokojowych tylko wojnei uzbrojenia..
Soroczka
rok temu
Polacy! Kosy na sztorc i bronić pomników Wielkiego Bandery do ostatniej kropli polskiej krwi. W tym konflikcie jesteście mięsem armatnim, które pójdzie na pierwszy ogień, bo Ameryka tak chce.
Przerażony
rok temu
Niech minister Rau, czy jak mu tam sam odda życie za banderowców, a nie naraża Polskę i Polaków na śmiertelne zagrożenie ze strony Rosji! Skrajnie nieodpowiedzialna polityka rządu polskiego, ratlerek bawi się w policjanta w stosunku do niedźwiedzia. I miesza się w zupełnie nie swoje sprawy. Z podpuszczenia Amerykanów, którzy mają nas gdzieś i oszukali bezczelnie na sprzęcie wojskowym, za który przepłaciliśmy, a którego nie dostaliśmy, ba nawet nie powąchaliśmy. Rząd polski chce by Polacy umierali za Ukrainę, która mordowała Polaków. Liczy przy tym na Amerykę, że w razie czego Amerykanie będą oddawać życie za Polskę, choć wiadomo, że ŻADEN Amerykanin NIGDY nie będzie oddawał życia za jakąś tam Polskę, nawet nie kiwnie palcem w bucie, jakby Rosja nas zaatakowała, a jakby chciała to w 3 dni Polska zniknie z mapy Europy. Gdyby użyli broni atomowej, w mniej niż 30 minut, jak tylko rakiety dolecą, Polska wyparuje....
Pamiętajmy
rok temu
że jak w sierpniu 1920 roku Polska może liczyć na amunicję z byłego terenu polskiego lenna Mołdawi, którą dzięki ówczesnej Rumunii i Węgier w ilości 22 mln szt dotarły koleją do Polski, czyż nie?
emeryt
rok temu
Dlaczego polaków wciąga się w konflikt dwóch mocarstw? Tak bo na Ukrainie rozgrywa się walka między nimi,Ukraina jest polem,tymczasowym terenem który chętnie USA rozszerzyło by o Polskę czy Białoruś.Po co nam nie nasza wojna tutaj? W razie gdyby to my dostaniemy najbardziej, a co później?
dfg
rok temu
o tak Rau to na pewno Polak
Adam
rok temu
Dla tego sztucznego kraju nic nie powinno się robić żadnego wsparcia. Powinno się zamknąć i mocno USZCZELNIĆ.A CO NAJWAŻNIEJSZE ŻE ROSJA WIE CO ROBI. CZAS ZLIKWIDOWAĆ SZTUCZNY TWÓR UKRAINSKI
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić