aktualizacja 

Rosyjski oligarcha gorączkowo szuka schronienia. Zdjęcie z lotniska

Roman Abramowicz przeniósł się do kolejnego kraju? W niedzielę media obiegła informacja o tym, jakoby oligarcha udał się do Izraela. Teraz Abramowicz został przyłapany na lotnisku w Tel Awiwie na krótko przed następnym lotem.

Rosyjski oligarcha gorączkowo szuka schronienia. Zdjęcie z lotniska
Rosyjski oligarcha gorączkowo szuka schronienia (Getty images, ALEXANDER HASSENSTEIN +491728296845)

Roman Abramowicz został przyłapany na lotnisku w Tel Awiwie w poniedziałek. Inny podróżny zrobił mu ukradkiem zdjęcie w strefie dla VIP-ów portu lotniczego Ben Guriona. Na fotografii widać Abramowicza w pikowanej kurtce, dżinsach i masce ochronnej.

Niedługo później prywatny samolot Abramowicza miał wystartować z Tel Awiwu do Stambułu. Agencja Reutera, która opublikowała zdjęcie, podkreśla że nie była w stanie zweryfikować, czy Abramowicz znajdował się na pokładzie wspomnianego samolotu.

Rosyjski oligarcha gorączkowo szuka schronienia. Zdjęcie z lotniska

Według źródeł agencji Reutera samolot używany przez Abramowicza przyleciał z Moskwy do Ben Guriona niedzielę w późnych godzinach wieczornych. Na śledzącym loty portalu Radarbox pojawiła się informacja, że samolot LX-RAY wystartował w poniedziałek do Stambułu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Abramowicz zaprzecza oskarżeniom o bliskie kontakty z Władimirem Putinem. Jest jednym z siedmiu rosyjskich miliarderów dodanych do brytyjskiej listy sankcji w czwartek. Z kolei w poniedziałek UE ogłosiła objęcie Abramowicza swoimi sankcjami. Rosyjski oligarcha posiada obywatelstwo izraelskie i portugalskie.

Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić