Rozbił swój samolot dla "lajków". YouTuber stracił licencję pilota

10

Walka o "lajki" w internecie nie zawsze popłaca. Popularny youtuber i snowboardzista Trevor Jacob wrzucił na swoim kanale film, na którym wyskakuje ze spadochronem z samolotu, a maszyna następnie rozbija się o wzgórze. Federalna Administracja Lotnictwa orzekła, że mężczyzna celowo zniszczył samolot dla uciechy fanów i… odebrała mu licencję pilota.

Rozbił swój samolot dla "lajków". YouTuber stracił licencję pilota
FAA odebrała YouTuberowi licencję pilota (Trevor Jacob, YouTube)

Trevor Jacob wykonał niebezpieczny manewr w 2021. Na YouTube opublikował film z brawurowej akcji zatytułowany "Rozbiłem swój samolot". Widać na nim, jak nagle śmigło samolotu przestaje się obracać, a Jacob otwiera drzwi maszyny i wyskakuje z niego ze spadochronem.

Chwilę później maszyna uderzyła we wzgórze, ulegając całkowitemu zniszczeniu, co także dokładnie ukazano na nagraniu. Wideo zostało udostępnione w grudniu i zebrało już ponad 2 miliony wyświetleń, stając się najczęściej oglądanym filmem na kanale vlogera.

Rozbił samolot dla "lajków"

Federalna Administracja Lotnictwa wzięła pod lupę wyczyn sportowca. Jacob przekonywał, że w samolocie doszło do awarii, jednak urzędnicy nie dali wiary jego zapewnieniom. Zauważyli, że pilot nie próbował nawet znaleźć miejsca do awaryjnego lądowania ani nie skontaktował się z kontrolerami ruchu lotniczego.

Śledczy zwrócili uwagę także na ustawienie kamer, które mężczyzna ulokował w taki sposób, by dokładnie zarejestrowały zarówno jego skok, jak i rozbicie samolotu. W komunikacie, do którego dostęp uzyskało CBS News, FAA stwierdziło, że według ich ustaleń Jacobs doprowadził do rozbicia maszyny celowo.

Wyskoczyłeś z samolotu, trzymając aparat przymocowany do kija do selfie i nadal nagrywałeś samolot podczas zejścia. Po katastrofie odzyskałeś wrak, a następnie się go pozbyłeś - czytamy w oświadczeniu FAA skierowanym do Jacobsa.

FAA uznała, że Jacobs zachował się "nieostrożnie lub lekkomyślnie, narażając życie lub własność innych osób" i cofnęła mu licencję pilota prywatnego.

Zobacz także: Amber Heard i Johnny Depp ponownie w sądzie. Publicznie piorą brudy
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić