RPA. Kłusownik został zadeptany na śmierć przez stado słoni

24

Do zdarzenia doszło w Parku Narodowym Krugera na terenie Republiki Południowej Afryki. Strażnicy trafili na trop trzech kłusowników i ruszyli za nimi w pogoń. Jak się wkrótce przekonali, jeden z nich wcześniej "dopadły" słonie. Został zadeptany na śmierć.

RPA. Kłusownik został zadeptany na śmierć przez stado słoni
Kłusownik polował na zwierzęta w Parku Narodowym Krugera w RPA. Niespodziewanie łowca sam stał się ofiarą (Getty Images)

Jak informuje Daily Mail, kłusownik wpadł na stado słoni w trakcie ucieczki przed strażnikami przyrody. Gdy dotarli na miejsce, mężczyzna był już martwy. Miał natrafić na zwierzęta – które to spotkanie zakończyło się jego śmiercią w męczarniach – w południowej części parku narodowego.

Kłusownik został stratowany przez stado słoni. Co z jego wspólnikami?

Z ustaleń strażników przyrody wynika, że zadeptany na śmierć kłusownik udał się do parku narodowego, aby zapolować na nosorożce. Nie był jedyną osobą, która uczestniczyła w nielegalnym procederze – miał jeszcze co najmniej dwóch wspólników.

Strażnikom z parku narodowego udało się schwytać jednego z trzech kłusowników. Do pogoni wykorzystali helikopter oraz psy tropiące. Po drodze znaleźli porzuconą torbę, zawierającą prowiant i topór, a także karabin. Ostatni z przestępców nadal pozostaje poszukiwany.

Zobacz także: Zobacz też: Bawoły w niebezpieczeństwie. Niezwykłe nagranie z Parku Krugera

Na temat zdarzenia zabrał głos Gareth Coleman, dyrektor Parku Narodowego Krugera. Pochwalił on strażników przyrody za ich determinację w poszukiwaniu kłusowników oraz wyraził ubolewanie z powodu śmierci jednego z poszukiwanych.

Szkoda, że doszło do niepotrzebnej utraty życia. Tylko dzięki dyscyplinie, pracy zespołowej i wytrwałości będziemy w stanie powstrzymać falę kłusownictwa na nosorożcach w Parku Narodowym Krugera – oświadczył Gareth Coleman (Daily Mail).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić