Wróć na
Mateusz Domański
|

Ryszard Terlecki do dziennikarki: "Mamy wysłać na Białoruś czołgi?"

38
Podziel się

Na Białorusi rośnie napięcie społeczne. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił w poniedziałek, że trzeba poczekać do wieczora na rozwój sytuacji. Jego odpowiedź na pytanie dziennikarki o bardziej zdecydowane działania Polski zaskoczyła.

Ryszard Terlecki do dziennikarki: "Mamy wysłać na Białoruś czołgi?"
Zaskakujące pytanie Terleckiego (Getty Images)
bCYNSUgl

Białoruś poznała wyniki wyborów. W cuglach wygrał je obecnie urzędujący prezydent. Aleksander Łukaszenka otrzymał 80,2 proc głosów. Po ogłoszeniu tych rezultatów rozpoczęły się protesty.

Tysiące osób wyszły na ulice Mińska, by okazać swoje niezadowolenie. Miasto zostało obstawione przez policję i wojsko wewnętrzne MSW. Dochodziło do starć ze służbami.

Niewiele możemy zrobić poza oświadczeniem prezydenta i apelami o nieużywanie przemocy. W tej chwili w Mińsku jest spokojnie, nie ma żadnych demonstracji. Zobaczymy, co będzie pod koniec dnia - mówił w poniedziałek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
bCYNSUgn

Odkryli 430 niewybuchów z II wojny światowej. Niezwykłe odkrycie imprezowiczów w powiecie żagańskim

Białoruś. Dziennikarka pyta o bardziej zdecydowane ruchy

Póki co Polska jedynie apeluje o to, by w Białorusi nie dochodziło do kolejnych protestów i groźnych wydarzeń. Dziennikarka TVN24 zapytała natomiast Terleckiego, czy będzie jakaś bardziej zdecydowana reakcja.

Ale co pani myśli, że najedziemy Białoruś albo wyślemy tam czołgi? - tak brzmiała odpowiedź Ryszarda Terleckiego.

Czytaj także:

bCYNSUgt
bCYNSUgO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
jaćka
miesiąc temu
Dobrze odpowiedział na głupie pytanie.
?????
miesiąc temu
No i dobrze,co się mamy pchać między wódkę a zakąskę.Są więksi od nas i milczą.Skończy się tak jak na Ukrainie.UE -jesteśmy zaniepokojeni. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni, a Wołodia na Krymie został
Twój Nick
miesiąc temu
Po co wtrącać się w nie swoje sprawy. Dzięki polskiej polityce wschodniej wobec Ukrainy - mamienie pomocą do wstąpienia do NATO i UE - Ukraina stracił KRYM i połowę terytorium. Zaraz po tym nasze tuzy przestały obiecywać, jeździć na Ukrainę i robić sobie selfi pod banderowskimi flagami. Teraz będą ratować Białoruś i kolejne państwo zajmie Rosja, a nasze tuzy z podkulonymi ogonami wrócą do kraju. Taka nowa świecka tradycja
bCYNSUgP
AntyTeza
miesiąc temu
W 1968 juz Polska wyslala czolgi do Czechoslowacji, a w 2014 na ukrainski Majdan poslano Jaroslawa Kaczynskiego i Pawla Kukiza.
mama
miesiąc temu
Rychu piękny jest a jaki elokwentny i mądry.
Najnowsze komentarze (38)
psk
miesiąc temu
Można dużo w tej sprawie zrobić bez używania wojska i przemocy. W erze internetu można probowac docierać do jak największej liczby ludności na całym swiecie, tak aby jak najwięcej osob o tym mowilo żeby Lukaszenka poczul się bezsilny i otoczony. Proste ale chwytliwe hasla podwazajace zaufanie do reżimu jak choćby "dlaczego wygrales skoro nikt cie tu nie chce?" W ten sposób pokojowo można lamac Lukaszenke a nawet jeśli wejdzie wojsko Putina to skim będzie wlaczylo? z bialoruska ludnoscia? tu potrzeba madrych dzialan i konsekwencji a Lukaszenka sam zrezygnuje albo pojdzie na daleko idące ustępstwa i w konsekwencji straci władze.
jurtur
miesiąc temu
czołgów nie wyślemy bo konserwator zabytków ich nie wypuści
bike
miesiąc temu
My mamy wchodzić w interesy Białorusi, Ukrainy lub Rosi, a Niemcy będą wtedy panoszyć się po POlsce
tylko
miesiąc temu
i to jest prawidłowa odpowiedź nie tak jak w Polsce chcieli żeby Unie unieważniła wybory Wygrał wybory i figę wam do tego łapy precz no jak by tam było PO no to wtedy Gierdych by jeszcze przed wyborami składał protest
smiszne
miesiąc temu
A gdzie kochana UE, która potrafi grozi tylko swoim Hu i PL i to bezpodstawnie. Nagle jakoś prześladowania w By nie przeszkadzają im. unia wielu standardów. pewnie się boi Rosji albo Puitin zadzwonił do merkel by UE nic nie mówiło - i cisza.
Demokrata
miesiąc temu
Ja bym wysłał jakieś wskarcie militarne, np. "zielone ludziki".
Waldek
miesiąc temu
Nie, twoje zdjęcia ...milicjanci uciekną
Avalon
miesiąc temu
Lepiej żeby rząd PiS-u nie wtrącał się w sprawy Białorusi, bo to może źle się skończyć dla naszego kraju. Tyle, że jak zwykle Morawiecki i świta po raz kolejny wyrywają się przed szereg. Ja nie zdziwię się, że jak za zadymą na Białorusi stoi USA.
bCYNSUgH
miecias
miesiąc temu
Tam już są bojówki pod wodzą Szczerby. Obecna jest cała bliskowschodnia kultura polityczna pod wodzą Sierakowskiego. Będą mącić do kiedy im starczy pieniędzy od Sorosa. Jeżeli nasz rząd i prezydent wtrąci się, to będzie porażka. Unia siedzi cicho bo chcą współpracować gospodarczo. Polska nie wyśle nawet jabłek.Terlecki to jest gość.
www
miesiąc temu
no nie rychu, wy przecież tylko spytalacie i kradniecie
darky
miesiąc temu
Mogą wysłać helikoptery i łodzie podwodne Macierewicza.
jAM
miesiąc temu
Wyślijcie "żond" z Dudą i Morawieckim na czele. Nie zapomnijcie o Kaczyńskim, Błaszczaku, Ziobrze, Sasinie, Kamińskim i Brudzińskim. A ty Rychu przyglądaj się. Już nie długo też tak skończysz.
Paniemaju
miesiąc temu
Terlecki jakie czołgi? My juz praktycznie nie mamy dobrej armii dzieki Macierewiczowi.
Rudy
miesiąc temu
niech wysla sami do siebie czolgi za ostatnie "wybory"
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić