Rzucał w policjantów cukierkami. Grozi mu nawet 15 lat więzienia

10

Łowiccy policjanci mają za sobą udany pościg za włamywaczem. Co prawda nie był on wyjątkowo długi, ale 22-latek robił wszystko, by jak najmocniej utrudnić życie mundurowym.

Rzucał w policjantów cukierkami. Grozi mu nawet 15 lat więzienia
Włamywacz recydywista w areszcie (lowicz.policja.gov.pl)

1 stycznia 2024 roku po godz. 15:00 Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu dostała zgłoszenie, że nieznany sprawca włamał się do marketu w centrum miasta i ucieka ze skradzionym towarem.

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji podjęli pościg i w krótkim czasie po zgłoszeniu zatrzymali młodego mężczyznę. Skradziony towar porzucił podczas ucieczki. Był to alkohol i artykuły spożywcze - zauważono na stronie internetowej lowicz.policja.gov.pl.

"Fakt" tymczasem donosi, że 22-latek w trakcie ucieczki próbował utrudniać życie policjantom. Rzucał w nich cukierkami i butelkami z wódką!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Strażacy kontra fajerwerki. Groźny wystrzał w drodze na interwencję

Po zatrzymaniu 22-latka, okazało się, że kilka dni wcześniej dokonał kradzieży z włamaniem do lokalu gastronomicznego i samochodu. "22-letni łowiczanin trafił do policyjnego aresztu. Dalsze czynności łowickich kryminalnych doprowadziły do ustaleń, że 22-latek w grudniu 2023 roku dokonał uszkodzenia kwiatomatu w Łowiczu oraz trzykrotnie włamał się do tego samego kwiatomatu, skąd ukradł bukiety" - podają mundurowi.

Łowicz. 22-latek trafi do więzienia na długi czas?

Teraz łowiczanin może trafić do więzienia nawet na 15 lat.

Przestępstw dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Zatem grozi mu wyższy wymiar kary niż 10 lat pozbawienia wolności. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Sąd Rejonowy w Łowiczu na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy - donoszą służby.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić