Są dwie z Polski! Włosi wybrali 50 najlepszych pizzerii w Europie

150

Włoski ranking 50 Top Pizza po raz kolejny wyłonił 50 najlepszych pizzerii w Europie poza Włochami. W zestawieniu znalazły się dwie pizzerie z Polski.

Są dwie z Polski! Włosi wybrali 50 najlepszych pizzerii w Europie
Pizza (Wikimedia Commons)

Dwie polskie pizzerie znalazły się we włoskim rankingu "Top 50 pizza". Zestawienie tworzy jury z Włoch. Znajdują się w nim lokale z całej Europy spoza Włoch. Tegoroczny konkurs ponownie wygrała restauracja 50 Kalò di Ciro Salvo Pizzeria z Londynu. W pierwszej dziesiątce znalazły się między innymi pizzerie z Wiednia, Berlina, czy Paryża.

Włosi docenili również dwie polskie pizzerie. Na 48. miejscu uplasowała się warszawska Nonna Pizzeria. Można tam zjeść pizzę w stylu neapolitańskim. Lokal mieści się przy ulicy Oboźnej 11 i został otwarty na początku 2020 roku. Niewątpliwie jest to wspaniała wiadomość dla właścicieli.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Druga polska pizzeria, która została doceniona, znalazła się na 49.miejscu. Ave Pizza po raz kolejny została sklasyfikowana w zaszczytnym rankingu. Zanotowała jednak spadek o siedem miejsc, co nadal jest wielkim sukcesem. Ave Pizza można odwiedzić na warszawskim Powiślu przy ulicy Topiel 12.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Autorzy rankingu zaznaczają, że nie chodzi w nim tylko o jakość i smak pizzy. Tworząc go, brali również pod uwagę sprawność usługi, czystość lokalu, czas oczekiwania i wybór napojów. Zaznaczają też, że klasyfikacja to ich subiektywny wybór.

Zobacz także: Międzynarodowy dzień pizzy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić