o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Sąd wezwał 124-latka. Nikt nie wie co się z nim dzieje od 81 lat

8
Podziel się

Zaskakująca sytuacja. 124-latek został wezwany do stawienia się w Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim. Oczywiście pojawiają się przypuszczenia, że mężczyzna już nie żyje.

Sąd wezwał 124-latka. Nikt nie wie co się z nim dzieje od 81 lat
124-latek wezwany do sądu (Pixabay)
bDXGouPp

124-latek został wezwany przez Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim - podaje "Rzeczpospolita". Są przypuszczenia, że mężczyzna nie żyje, ale... nikt nie jest przekonany, że doszło do jego zgonu.

Po wybuchu II wojny światowej Józef Dybała, będący funkcjonariuszem Policji Państwowej, został internowany przez władze radzieckie. Jego ostatnia pisemna wiadomość skierowana do rodziny była datowana na 23 grudnia 1940 roku i pochodziła najprawdopodobniej z Moskwy - czytamy w ogłoszeniu pracowników sądu.
bDXGouPr

Syn 124-latka złożył wniosek

Syn tego mężczyzny złożył już wniosek o to, by uznano go za zmarłego. Nie ma jednak konkretnych dowodów, że rzeczywiście już odszedł. Właśnie dlatego wezwano go do sądu.

Domniemywać, że zmarł, można, ale nie można się na tych przypuszczeniach opierać. Wezwanie do udziału w sprawie, nawet w przypadku postępowań o uznanie za zmarłego, jest obligatoryjne. Nie ma przy tym granicy wieku - tłumaczy Edyta Janiszewska, sędzia Sądu Okręgowego w Kaliszu, cytowana przez tvn24.pl.
bDXGouPx

O stawienie się w sądzie proszone są też wszystkie osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje nt. Józefa Dybały. Jeżeli niczego nie uda się ustalić, to mężczyzna może zostać uznany za zmarłego - podaje serwis wlkp24.info.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXGouPS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Iga
2 tyg. temu
Nasi wrogowie dobrze wiedzieli co robią, wywołując w 39 wojnę. Mści się ta wojna na nas do dziś i jeszcze długo będziemy się zmagali z jej skutkami. Naród biedny, zajęty praca, a złodzieje nie śpią.
obserwator
2 tyg. temu
Jaki kraj - taka władza. Jaka władza - takie sądy. Jakie sądy - takie ich postanowienia
Sxax
2 tyg. temu
Polska to chory kraj..
bDXGouPT
Koro
2 tyg. temu
Słyszałem że Mieszka pierwszego szukali ale było zdziwienie gdy pra pra pre historyk się stawił s sądzie i opowiedział wszystkim ile osób zaszlachtował pod cedynią.
Warszawiak
2 tyg. temu
Powinien wezwać niejakiego Piasta Kołodzieja, nie ma informacji o jego śmierci, można zatem domniemywać, że ten tysiąclatek żyje.
Adam
2 tyg. temu
Wolne sądy ...
Pitep
2 tyg. temu
Dajcie chłopakowi spakuj niech się wyszumi
Haha ha
2 tyg. temu
Jak to co? Przepisuje kamienice swoim spadkobiercom;)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić