Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Samo "Kaczyński" to za mało. Poseł poucza, jak należy mówić o prezesie PiS

967
Podziel się:

Piotr Kaleta z PiS postanowił upomnieć posłankę Paulinę Hennig-Kloskę, bo ta mówiła o Jarosławie Kaczyńskim "tylko z samego nazwiska". Twierdzi, że "grzeczność i kultura" wymagają, by mówić: Jarosław Kaczyński, premier Kaczyński lub prezes Kaczyński

Samo "Kaczyński" to za mało. Poseł poucza, jak należy mówić o prezesie PiS
Piotr Kaleta z PiS postanowił pouczyć posłankę opozycji. Poszło o... Jarosława Kaczyńskiego (Getty Images, Carsten Koall)

Nietypowa sytuacja miała miejsce na antenie Radia TOK FM. Paulina Hennig-Kloska zabrała głos na temat polityki PiS w kwestii Unii Europejskiej. Posłanka Polski 2050 wspomniała m.in. o zachowaniu Jarosława Kaczyńskiego.

Nawet jeśli dziś Jarosław Kaczyński chciałby się wycofać ze zmian w sądownictwie, to wiemy, że jest uzależniony od głosów członków partii Zbigniewa Ziobry, a ten chce tkwić przy swoim, dalej deformować wymiar sprawiedliwości i uzależniać sądy od polityków – powiedziała Paulina Hennig-Kloska na antenie TOK FM.

Piotr Kaleta z PiS poucza posłankę opozycji w kwestii Jarosława Kaczyńskiego

Piotr Kaleta został poproszony o odniesienie się do wypowiedzi. Jednak zamiast skomentować opinię Hennig-Kloski, polityk PiS zaczął pouczać posłankę Polski 2050 w kwestii wypowiadania się o Jarosławie Kaczyńskim.

Otóż pani poseł Kloska była łaskawa z pewną niegrzecznością wypowiadać się o moim szefie, panu premierze Jarosławie Kaczyńskim, mówiąc tylko z samego nazwiska. Tak samo jak do ministra sprawiedliwości – pouczał posłankę Piotr Kaleta (TOK FM).
Zobacz także: Zobacz też: Niechlubny ranking z Kaczyńskim na czele. Polityk opozycji typuje kontrkandydata

Poseł PiS zasugerował, że wypowiedź posłanki Polski 2050 mogła zostać podyktowana niechęcią do wymienionych osób. Piotr Kaleta domagał się jednak, aby Paulina Hennig-Kloska stosowała się do zasad "grzeczności i kultury" i nie wspominała o prezesie jego partii tylko po nazwisku.

Nawet jeżeli pani poseł tych osób nie lubi, to grzeczność i kultura, którą wynosi się z domu wymaga tego, by użyła pani chociażby sformułowania "Jarosław" Kaczyński czy "premier" Kaczyński, czy "prezes" Kaczyński – podkreślał Piotr Kaleta (TOK FM).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(967)
realistka
rok temu
Poziom wazeliniarstwa w wykonaniu tego Pana sięgnął zenitu. Może kulturę Pan ma ale honoru za grosz. Trudno zachować kulturę gdy mowa o Kaczyńskim, to jest człowieku, który niszczy Polskę
ZEZem
rok temu
Większość głupców używa głowy nie do myślenia lecz do potakiwania
sęp
rok temu
Wielką siłą głupców jest to że nie boją się oni mówić głupstw
bolek
rok temu
KUPIC WLADZE ALE JA SZPRZEDAC POLAMOM ZA ICH PIENIEDZE
Trąbalski
rok temu
Ale ona powiedziała KACZYŃSKI wielkimi literami, więc o co chodzi?
Kaleta
rok temu
Kaleta może trzeba mówić Wielki Pierwszy Sekretarzu Kaczyński
owsianka
rok temu
Kaleta i kultura to oksymoron
🤣🤣🤣
rok temu
Oj Kaleta, kaleta, o kulturze to lepiej sie chłopie nie wypowiadaj. Słowo "kultura" w waszym języku brzmi obco. Poszukaj znaczenie tego słowa w słowniku.
WolnoćTomku
rok temu
Panie Tomaszu Kaleto, bij sobie pan te swoje pokłony (na czoło można wcześniej nakleić gąbkę, żeby nie krwawiło), ale reszty społeczeństwa w to nie mieszaj, bo na szczęście mamy jeszcze resztki demokracji i wolno nam mówić, jak chcemy.
WolnoćTomku
rok temu
Panie Kaleta, chcesz pan bić pokłony, to sobie bij (uwaga na czoło, można kawałek gąbki przykleić żeby nie krwawiło), ale innych pan nie zmuszaj, bo to wciąż jeszcze kraj z resztkami demokracji, których będziemy bronić.
Jab
rok temu
Mamy polityków z ulicy to trudno wymagać od nich dobrych manier .A jak ktoś taki się znajdzie to okazuje się zdrajcą pozbawionym wszelkich zasad .
Jab
rok temu
Jeśli ktoś potrafi pójść na pogrzeb swego ojca i teścia ubranym jak na karnawał to jak można od kogoś wymagać żeby do starszej osoby zwracał się z należytym szacunkiem .Jeśli teraz modne jest ,, róbta co chceta ,, , to kto miał ich nauczyć dobrych manier .
blyskawica
rok temu
Piotr Wazelina-Kaleta. Bardzo wrażliwa poślina. Czy on skończył jakąś szkołę ?
Proponuję.......
rok temu
.....Jego Obrzydliwość Kim Un Yest Jaroslaw Wieczna Dziewica
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić