Angelika Karpińska| 

Sanepid przerwał wesele w Suwałkach. Organizator poniesie srogie konsekwencje

26

Mimo pandemii koronawirusa i obowiązujących w Polsce obostrzeń, w jednym z lokali gastronomicznych w Suwałkach (woj. podlaskie) zorganizowano wesele. Imprezę przerwał sanepid i policja. Organizator może ponieść za to surową karę.

Sanepid przerwał wesele w Suwałkach. Organizator poniesie srogie konsekwencje
Sanepid przerwał wesele w Suwałkach. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suwałkach przerwała wesele, które odbywało się w sobotę w tym mieście. Szefowa PSSE Elżbieta Bednarko poinformowała PAP, że sanepid otrzymał donos, iż ma być zorganizowane wesele, ale bez podania konkretnego miejsca.

Pracownikom stacji po rozeznaniu udało się ustalić lokal, w którym trwała impreza. Przyjechali na miejsce w asyście policji.

Kiedy przyjechaliśmy z policjantami, posesja, na której jest lokal, była zamknięta na kłódkę, a okna zasłonięte. Jednak z lokalu słychać było odgłosy i śpiewy - przekazała Elżbieta Bednarko.

Na weselu bawiło się 40 osób. Sanepid nałożył mandat w wysokości 500 zł dla koordynatora wesela i sporządził decyzję o natychmiastowym zamknięciu imprezy.

Wesele w czasie pandemii. Co grozi organizatorowi?

Pracownicy stacji mają również zdecydować, jaką grzywną zostanie ukarany organizator wesela. Według przepisów kara może wynieść od 5 do 30 tys. zł. Z kolei policja ustala, czy podczas imprezy mogło dojść do sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Grozi za to nawet 8 lat więzienia.

Zobacz także: Prof. K. Simon opowiada o nadchodzącym sezonie ślubnym i komunijnym

Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić