Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Seks skandal w domu dziecka. 19-latce grozi 20 lat więzienia

38

19-letnia Wiktoria miała częstować lub sprzedawać narkotyki swoim młodszym koleżankom z domu dziecka. Potem namawiała je na sponsorowane spotkania, a sama pobierała za nie prowizje. A to nie wszystko, co działo się w zeszłym roku w jednym z dolnośląskich domów dziecka. "Przedsiębiorczej" nastolatce grozi teraz długa kara więzienia.

Seks skandal w domu dziecka. 19-latce grozi 20 lat więzienia
Seks skandal w domu dziecka (Getty Images)

Cała sprawa wyszła na jaw, kiedy opiekunowie domu dziecka zauważyli, że ich podopieczne są najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. Zaniepokojeni zawiadomili policję. Mundurowi zaczęli drążyć i sprawa środków odurzających przybrała nieoczekiwany finał. Okazało się, że dostęp do narkotyków miała 18-letnia wówczas Wiktoria. Ale to nie jej jedyne przewinienie.

Wiktoria K. została oskarżona o kilka niebezpiecznych przestępstw. Jest to udzielanie środków odurzających osobom poniżej 18. roku życia, czyli osobom małoletnim. Za to grozi jej najsurowsza odpowiedzialność karna, bo od 3 do 10 lat pozbawienia wolności – powiedziała dziennikarzom portalu zmiedzi.pl Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Jak ustaliły organy ścigania, narkotyki miały pomóc Wiktorii w manipulowaniu młodszymi koleżankami. 19-latka miała namawiać je do prostytucji. Pomagała zakładać im internetowe profile na portalach, gdzie dziewczyny umawiały się na seks za pieniądze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wpadli na genialny plan. Okradali ciężarówki w trakcie jazdy
W kilku przypadkach czerpała korzyści majątkowe z uprawiania przez te dziewczyny nierządu. W jednym przypadku była to kwota 50 złotych, w drugim 100 złotych. Jest to przestępstwo zagrożone karą od dwóch do 10 lat pozbawienia wolności - dodała rzeczniczka legnickiej prokuratury.

Ale to nie wszystko. "Przedsiębiorcza" nastolatka miała też nagrywać erotyczne materiały wideo z koleżankami z domu dziecka w rolach głównych.

Wiktoria K. te filmy nagrywała, przechowywała w swoim telefonie komórkowym, a nadto ustaliliśmy, że te filmy udostępniła innej osobie w zamian za określoną kwotę pieniędzy – mówi Liliana Łukasiewicz.

Cały proceder miał nie trwać ponoć długo, bo zaledwie pięć dni. Z ustaleń policji i prokuratury wynika, że mimo iż młode dziewczyny zażywały narkotyki, miały pełną świadomość, czego się podejmują za pieniądze.

Wiktoria K. od lipca zeszłego roku przebywa w areszcie. Teraz do Sądu Okręgowego w Legnicy trafił Akt oskarżenia w jej sprawie. Młodej kobiecie grozi nawet do 20 lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić