o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Cały świat patrzy na Nazaret. Sensacyjne odkrycie archeologa z Wielkiej Brytanii

593
Podziel się

Wybitny brytyjski archeolog przedstawił dowody na to, że jeden z dobrze zachowanych starożytnych domów w Nazarecie należał do Jezusa. Naukowiec twierdzi, że Chrystus miał spędzić w nim swoje dzieciństwo. Już wcześniej pojawiały się pogłoski, że miejsce to miało być domem Józefa i Maryi.

Cały świat patrzy na Nazaret. Sensacyjne odkrycie archeologa z Wielkiej Brytanii
W tym domu miał mieszkać w dzieciństwie Jezus Chrystus (Twitter)
bDzxkqCZ

Odnaleziony dom pochodzi z I wieku naszej ery. Budynek jest obecnie siedzibą klasztoru sióstr nazaretanek. Pierwsze informacje o tym, że miał mieszkać tam Jezus Chrystus pojawiły się już w XIX wieku.

W latach 30. XX wieku odrzucono teorię o tym, że budynek był domem rodzinnym Jezusa. Powodem był brak przekonujących dowodów. Teraz jednak pojawiły się nowe fakty.

bDzxkqDb

Odnaleźli dom Jezusa? Badania brytyjskiego archeologa

Profesor archeologii i historii na Uniwersytecie Reading Ken Dark prowadził badania przez 14 lat. Archeolog odkrył, że współczesny klasztor stoi w miejscu, które uważane było przez starożytnych Nazarejczyków za dom Jezusa. Naukowiec ogłosił, że to właśnie tam mieszkał w dzieciństwie Chrystus.

Zachowały się liczne fragmenty dwupiętrowego budynku, w tym wykute w skale schody. W okresie świetności dom prawdopodobnie składał się z szeregu pomieszczeń mieszkalnych i magazynowych. Na jego dachu znajdował się także taras.

Ken Dark podkreślił, że okoliczni mieszkańcy już od 380 roku n. e. uważali budynek za dom Jezusa. Analiza archeologiczna potwierdziła, że budynek faktycznie pochodzi z okresu, w którym żył Chrystus. Tego samego nie można powiedzieć o innych budynkach znajdujących się w okolicy.

bDzxkqDh

Z badań archeologicznych wynika, że dom został wykuty w skale w mistrzowski sposób. Ma to potwierdzać, że należał do opiekunów Jezusa. Według Pisma Świętego, Józef z Nazaretu był bowiem nie tylko cieślą, ale także kamieniarzem.

Na jego miejscu zbudowano kościół. Wcześniej miał mieszkać tam Jezus

W IV wieku w jednej z jaskiń obok pozostałości domniemanego domu Jezusa wybudowano kościół. Wiek później, na jego zrębach powstała bogato zdobiona marmurem i mozaikami nowa świątynia. Odpowiada ona opisom bizantyjskiego kościoła z VII wieku, który miał stać w miejscu domu rodzinnego Jezusa Chrystusa.

bDzxkqDi

Obejrzyj także: Betsaida. Archeolodzy po 32 latach potwierdzili odkrycie biblijnego miasta cudów Jezusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzxkqDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(593)
Wierzący
2 miesiące temu
To zła wiadomość. Teraz biskupi muszą pozbyć się swoich pałacy i zamieszkać w grotach,albo w kanałach miejskich
Gość
2 miesiące temu
Wierzę w Jezusa zmartwychwstałego, wierzę, że był, jest i będzie i proszę żeby prowadził mnie przez życie Nikt nie wycierpiał by tyle co Jezus, by zbawić nędznego człowieka i po śmierci każdego czy to wierzącego czy ateisty to on będzie nas sądził Wystarczy wyobrazić sobie, że nasze życie się skończyło, że już nic nie naprawimy i nie zmienimy Siadasz twarzą w twarz z Jezusem i co zobaczysz w jego twarzy w jego oczach radość z tego jakim byłeś człowiekiem czy coś zupełnie innego? Czasem narzekamy na swoje życie, które możemy zmienić, a co z wiecznością? Co jeśli Bóg istnieje?
oli
2 miesiące temu
Dla niedowiarków - przeczytajcie książkę pt. Sprawa Chrystusa. Prawdziwi naukowcy, liczne dowody...Jezus żył i to jest fakt!
bDzxkqDD
Puma60
2 miesiące temu
Jezus jest postacią nie tylko biblijną ale także historyczną nic nie widzę powodów dla których odkrycie miało być nieprawdziwe przecież musiał gdzieś mieszkać jeść żyć
Wierzacy
2 miesiące temu
Błogosławiony ten który nie widział a uwierzył. Teraz nawet jakby przed nami stanął to 90% społeczeństwa i tak by nie wierzyła że to on. Ludzie wierzą w pieniądze, i dla nich Wszystko zrobią. Stajemy się gorsi od zwierząt. Ktoś
Najnowsze komentarze (593)
KocizDon
miesiąc temu
Natomiast japoński archeolog Nakriwshe Nogami w ruinach pałacu namiestnika Judei odnaplapzł zabytkową kasetę zawierającą taśmę magnetyczną, na której po długich rekonstrukcjach został odkryty film ukazujący starożytny reportaż z przedostatniej wpieczeży oraz sens0acyjne sceny z ukrzyżowania. O całej sprawie wypowiedział się już rzecznik prasowy PpWatykanu\(゚ー゚\)
gość
miesiąc temu
To wciąż domniemanie, nie dowód. Nie sądzę, że kiedykolwiek znajdą jakiś dowód na istnienie Jezusa. To byłby prawdziwy cud.
Gość 123456
miesiąc temu
Co za beznadziejny artykuł, żadnych dowodów...
tttt
2 miesiące temu
Prawdopodobnie podobno napewno to jest prawda.
Tyr
2 miesiące temu
A ja słyszałem, że potwierdzono lokalizację ulicy Pokątnej w Londynie.
kkkk
2 miesiące temu
cały świat patrzy na Nazaret a czy to coś zmieni, nic bo to tylko budowla nic więcej,
Barbs
2 miesiące temu
Tyle idiotyzmow aż miło czytać wasze komentarze.
Żelazna wiara
2 miesiące temu
Ja tam nie do końca jestem pewien co do tego czy jest to jego dom ale na marginesie zastanawiam się po co komentujecie ten artykuł jeśli nie wierzycie w Jezusa? Po co wogóle czytacie skoro jesteście niewierni? Chrystus żył,żyje i będzie żyć! nie chcecie nie musicie się z tym zgadzać ale to wy staniecie potem przed Bogiem!
bDzxkqDv
Oczy
2 miesiące temu
Czego to nie wymyślą dla sensacji. Głupota ludzka nie zna granic
Kuba
2 miesiące temu
Şumer znalazł Jezusa, którego sami wymyślili i cały świat podbili i zniewolili, tylko się pokłócili oto czy mamy żyć w niewoli czy w zaświatach. Żydzi wybrali dla nas niewolnictwo a a ich kuzyni do tej pory walczą.
APiS
2 miesiące temu
Dowód za dowodem. Już przez ponad 2000 lat znajdują ci którzy w niego wierzą. Papież Aleksander szósty także miał dowody bo powiedzia do swoich kardynałów - wszystkie minione wieki mogą zaświadczyć jak wiele1e korzyści przysporzył nam mit o Jezusie Chrystusie.
Gość
2 miesiące temu
Dziwne, to jak to jest, że politycy lewicy i PO, postawieni przed sądem za: złodziejstwo, kradzieże, przekręty, oszustwa itd, zapominają - nie wiedzą co było 5 lat temu, a jakiś tam gościu potrafi doszukać się, gdzie mieszkał Jezus, 2000tyś lat temu.
Sceptyk
2 miesiące temu
To ciekawe im dalej od tych wydarzeń z Jezusem to więcej "dowodów" To takie współczesne poszukiwania "historyków"
Oso
2 miesiące temu
Z pewnością znaleziono opłaty za mieszkanie z imieniem i nazwiskiem...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić