Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Setki tysięcy martwych fok. Obrońcy zwierząt alarmują

21
Podziel się:

Organizacja ochrony praw zwierząt Humane Society International naciska na rząd Kanady aby zdelegalizował polowania na foki. Według wyliczeń organizacji, rocznie umiera ponad 300 tys. zwierząt, a 98 proc. ma mniej niż 3 miesiące.

Setki tysięcy martwych fok. Obrońcy zwierząt alarmują
Setki tysięcy fok ginie rocznie w Kanadzie (Getty Images, Barcroft)

Główną przyczyną śmierci tak dużej ilości zwierząt rocznie są komercyjne polowania. Zdaniem HCI, zabijanie odbywa się "w najbardziej okrutny dla zwierząt sposób". Najczęstszymi ofiarami są małe foki - w 98 proc. przypadków to właśnie one trafiają do handlarzy. Zwierzęta mordowane są pałką, zanim nauczą się pływać. Zdarzają się przypadki obdzierania żywych jeszcze zwierząt ze skóry.

Aktywiści informują, że ten alarm jest szczególnie aktualny w marcu, kiedy rodzi się najwięcej małych fok. Organizacja stworzyła petycję do rządu w sprawie zakazania polowań na foki i zachęca do podpisywania tego dokumentu przez Kanadyjczyków. Organizacja informuje, że po raz pierwszy o takich przypadkach alarmowano jeszcze w latach 60., ale dotychczas nie podjęto żadnych konkretnych działań.

Według naszych informacji to właśnie polowań na foki dotyczy największa część listów i zapytań kierowanych do rządu Kanady. Ważne jest, by rząd ciągle otrzymywał komunikat, że te polowania są nie do przyjęcia, to uniemożliwia bagatelizowanie problemu - powiedziała Rebecca Aldworth z kanadyjskiego oddziału HSI.

Rząd Kanady wydał oświadczenie, w którym mówi, że popiera zrównoważone polowanie na foki, a polowanie na małe foki jest nielegalne od 1987 roku. Ale, jak przekazuje HSI, mimo że komercyjne polowanie uznawane jest za niehumanitarne przez rząd, zdarzają się przypadki obdzierania żywych jeszcze zwierząt ze skóry. Według danych organizacji, w ciągu ostatnich 5 lat lat zginęło około miliona fok.

Co więcej, HSI twierdzi, że rząd dofinansowuje komercyjne polowania milionami dolarów. Ministerstwo rybołówstwa i oceanów sprostowało te informacje, podając, że w żaden sposób nie wspiera komercyjne polowania na te zwierzęta. W 2009 r. UE zakazała importu produktów z fok, właśnie ze względu na okrucieństwo komercyjnych polowań.

Są jednak i optymistyczne wieści. HSI w swoim raporcie informuje, że zainteresowanie komercyjnymi polowaniami zaczyna stopniowo maleć. Od 2016 roku nie określa się kwot polowań, a normy polowań nie są przekraczane.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
MORS
2 lata temu
Z DZIECMI PRZED PORODEM ROBIA TO SAMO A PRZECIWNIKOW TEGO PROCEDERU ZAMYKAJA W WIEZIENIACH
pobożny arab
2 lata temu
kolejny wydawało by się ( cywilizowany ) kraj gdzie bestialsko i bezlitośnie morduje się zwierzęta
maciek
2 lata temu
nie robią tego marsjanie
Dzoana
2 lata temu
A gdzie obrońcy zwierząt i WWF
Wojskowy
2 lata temu
W Kanadzie powiedzą że to polscy kłusownicy mordowali żydowskie foki.
PSS
2 lata temu
Czyli jak zawsze, gdzie pieniądze tam nic nie robimy, albo na okrętkę by dalej nic nie robić.
emil
2 lata temu
człowiek powinien brać od natury ile mu potrzeba.a nie dla zarobku zabija,wycina drzewa.zniszczy wszystko
foka
2 lata temu
Bardzo chętnie zapolowałbym tą samą metodą na tych pseudomyśliwych
pzt
2 lata temu
a myślałem , że Kanada pachnie żywicą. Barbarzyństwo
Armitage
2 lata temu
No i gdzie jest ta cała kanadyjska gwiazda lewicy, Justin Trudeau. Rządzi ładnych parę lat, a foczki nadal giną. Pewnie dla niego ważniejsze jest promowanie aborcji niż tam jakieś foki.
antyfan
2 lata temu
Lewicowy Rzad Kanady nie musi sie martwic. Gdyby to bylo w Polsce, opozycja juz by trabila, by zabrac nam wszystko co mozna i karac bez litosci na wszelkie sposoby.
Wyższa Foka
2 lata temu
Jak w Chinach, tam też obdzierają żywe zwierzęta ze skóry. Ale idzie NWO. Gadające maupy dostaną to na co zasłużyły.
123
2 lata temu
Kanada znowu krwią płynie
gospodarz
2 lata temu
nic nie kupowac z kanady
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić