Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Śmierć ciężarnej 30-latki w Pszczynie. Zdecydowany ruch ministra zdrowia

25
Podziel się:

Śmierć ciężarnej 30-latki, która trafiła do szpitala w Pszczynie, odbija się szerokim echem. Na to tragiczne zdarzenie zareagowało już kierownictwo placówki. Jest też zdecydowany ruch ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Śmierć ciężarnej 30-latki w Pszczynie. Zdecydowany ruch ministra zdrowia
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

30-letnia kobieta zmarła w szpitalu w Pszczynie w wyniku zakażenia sepsą. Wcześniej lekarze stwierdzili u ciężarnej bezwodzie i potwierdzili zdiagnozowane szybciej wady wrodzone płodu. W trakcie hospitalizacji płód umarł. Do zgonu pacjentki doszło natomiast dobę później.

Do tej tragicznej sytuacji odniosło się już kierownictwo szpitala w Pszczynie. "Łączymy się w bólu z wszystkimi, których tak jak nas dotknęła śmierć naszej Pacjentki. Szczególnie z Jej Bliskimi. Ciąża, poród i połóg od wieków postrzegane są przez medyków jako jedne z najtrudniejszych momentów życia kobiety. Postęp medycyny znacznie ograniczył ryzyka w tym zakresie, ale, niestety, ciągle jeszcze ich nie wykluczył" - napisano na początku komunikatu.

Jedyną przesłanką kierującą postępowaniem lekarskim była troska o zdrowie i życie Pacjentki oraz Płodu. Lekarze i położne zrobili wszystko, co było w ich mocy, stoczyli trudną walkę o Pacjentkę i jej Dziecko. Całość postępowania medycznego podlega ocenie prokuratorskiej i nie można w tej chwili ferować żadnych wyroków. Bardzo liczymy na to, że rzetelnie i uczciwie prowadzone postępowanie prokuratorskie pozwoli wskazać przyczyny śmierci Pacjentki oraz jej Dziecka - dodano.

Później dyrekcja szpitala zaznaczyła, że "osobną sprawą jest ocena stanu prawnego w zakresie dopuszczalności przerywania ciąży. W tym miejscu należy jedynie podkreślić, że wszystkie decyzje lekarskie zostały podjęte z uwzględnieniem obowiązujących w Polsce przepisów prawa oraz standardów postępowania".

Minister zdrowia zalecił kontrolę

Obok tego zdarzenia obojętnie nie zamierza przechodzić minister zdrowia Adam Niedzielski. - Minister zdrowia zlecił prezesowi Narodowego Funduszu Zdrowia kontrolę tego przypadku, tej sytuacji w szpitalu w Pszczynie - powiedział w rozmowie z TVN24 rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Zaznaczył też, że trudno ocenić tę sytuację z "punktu widzenia Warszawy". - Wolimy się nie wypowiadać do czasu zakończenia kontroli. Jest to sytuacja dosyć dramatyczna. Każde dodatkowe słowo zaogniające tę sytuację i napięcie wokół tego, jest niepotrzebne - podkreślił Andrusiewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
Lekarz ogulny
rok temu
Smierc w warunkach szpitalnych spowodowana zakazeniem ogolnoustrojowym. To nie szpital polowy w afryce w XIX wm w czasie dzialan zbrojnych. To Polska XXI wieku.
Szpagin
rok temu
straszno , winnego sluzby znajda napewno i beknie ! XXI wiek mamy !
Aleksander
rok temu
PIS to samo zło zniszczą wszystko i wszystkim zrobią krzywdę to im najlepiej wychodzi.
FWN
rok temu
Tak,lekarze to teraz szamani katolscy a gdzie przysięga Hipokratesa konowały i felczerzy?!
kkkkloi
rok temu
"Lekarze i położne zrobili wszystko, co było w ich mocy, stoczyli trudną walkę o Pacjentkę i jej Dziecko." O dziecko walczono najbardziej, bo przecież w tym kraju są priorytety. Nieważne, że płód był uszkodzony i nawet jakby urodziła się żywa istota, to matka by pewnie skakała ze szczęścia.
Lexa
rok temu
Jaki to jest ruch ministra Niedzielskiego? To że kazał przeprowadzić kontrolę w szpitalu? Co kontrola wykaże? to czego on oczekuje? Dziadowski PiS, doprowadzi nas wszystkich do ruiny lub piachu.
mama
rok temu
Wierzycie że ta kontrola coś wyjaśni . Założę się że NIC.
pokora
rok temu
towarzysze krytykanci do roboty zdobyć zawód lekarza i pokazać co potraficie
Kierowca
rok temu
Powinni pozwać kościół katolicki i państwo wyznaniowe za zbrodnię na matce i żonie. Te kanalie gnębią naród. To jest czarny totalitaryzm.
kwg
rok temu
dlaczego po stwierdzeniu martwego dziecka niezostao ono natychmiast usuniete?? kazali jej lezec z martwym dzieckiem lekazom to po 1 palcu za to poobcinac
Gosc
rok temu
Hipokryzja dzis jest wszechobecna.... Zwlaszcza w głównych mediach....
Średniowieczn...
rok temu
„… należy jedynie podkreślić, że wszystkie decyzje lekarskie zostały podjęte z uwzględnieniem obowiązujących w Polsce przepisów prawa oraz standardów postępowania.”
2222
rok temu
wszystkich zwolnic z pracy !!!
biskup
rok temu
Oczywiście, że istnieją Lekarze na wskroś uczciwi, szlachetni i troskliwi, prawdziwi, z powołania! Są tacy w Polsce, są wśród nas naprawdę wybitni specjaliści, cała grupa lekarzy niezależnych od koncernów (szczególnie osoby zaprzyjaźnione z p. posłem Braunem) Obejrzyjcie film na bitchute, w którym p. dr Katarzyna Ratkowska opowiada, że napisała "list otwarty" do premiera i prezydenta, w obronie naszych Polskich dzieci, i bardzo prosiła o wstrzymanie bezprawnego eksperymentu na tych niewinnych biedulkach z domu dziecka, i niestety, nie doczekała się żadnej odpowiedzi? Wysłuchajcie uważnie tych wszystkich porażających słów prawdy, z tej wyjątkowej konferencji (naprawdę każdy powinien to zobaczyć zanim to skasują, szkoda, że nie mogę wkleić linku, ale mam nadzieję, że to znajdziecie i podacie dalej). Wiadomo, że nie wszyscy lekarze są tacy jak Oni wyżej, z całą pewnością więcej jest u nas tych "lekarzy" niegodziwców? Ku ich skrytej radości, zostali nawet zwolnieni z wszelkiej odpowiedzialności (przed ludźmi, bo na szczęście, z odpowiedzialności przed Bogiem żaden drań nie potrafi nikogo zwolnić). Więc czy można się dziwić, że tacy bezkarni "ludzie" kogo chcą to dobiją lub spokojnie poczekają sobie na jego "skórę", kogo chcą to wykroją z narządów, a które dziecko chcą, to sobie poddadzą eksperymentom medycznym? Uwaga cenzorzy z O2, nie kasujcie tego wpisu, bo prawdą nikogo nie obrażam.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić