Sosnowiec. Pacjentka z COVID-19 zmarła po porodzie. Ważny apel

18

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, nagłośnił tragedię jednego z podopiecznych strony Pomagam.pl. To pan Robert, którego żona w ósmym miesiącu ciąży trafiła do szpitala z ciężkimi objawami COVID-19. Niestety, zmarła pięć dni po narodzinach córki.

Sosnowiec. Pacjentka z COVID-19 zmarła po porodzie. Ważny apel
Żona pana Roberta w trakcie ciąży zachorowała na COVID-19. W ciężkim stanie trafiła do szpitala i wkrótce po porodzie zmarła, osieracając dwie córki (Pomagam.pl)

Jak poinformował na Facebooku Arkadiusz Chęciński, tragedia pana Roberta i jego rodziny zaczęła się 9 kwietnia. Właśnie tego dnia jego żona, będąca wówczas w ósmym miesiącu ciąży, trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Dolegliwości zostały wywołane przez COVID-19.

W trakcie ciąży zaraziła się koronawirusem i zmarła. Jej mąż prosi o pomoc

Już w szpitalu okazało się, że dla uratowania dziecka konieczne będzie przeprowadzenie cesarskiego cięcia. Niestety, świeżo upieczona mama nie odzyskała przytomności po zabiegu i pięć dni później zmarła. W chwili śmierci miała zaledwie 34 lata.

Ta historia łamie serce. 9 kwietnia panu Robertowi świat stanął na głowie. Do szpitala, w ciężkim stanie z powodu COVID-19, trafiła jego ukochana. Przez cesarskie cięcie ratowano jego dziecko, ale żony nie udało się uratować – napisał Arkadiusz Chęciński na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jak wyjaśnia sam pan Robert za pośrednictwem Pomagam.pl, po śmierci żony musi samotnie zająć się nie tylko noworodkiem, ale i starszą córką. Zaapelował więc do internautów o pomoc finansową w trudnej sytuacji dokonywanie wpłat na rzecz jego i bliskich za pośrednictwem zorganizowanej na portalu zbiórki. Aktualny cel wynosi 25 tysięcy złotych – link znajduje się tutaj.

Proszę ludzi dobrego serca o wsparcie, pomoże nam to na bezpieczeństwo, wychowanie córek oraz powrót ich do w miarę normalnego życia bez mamy oraz przystosowanie mieszkania do wychowywania samotnie przez ojca dwójki dzieci... w tym niespełna miesięcznego niemowlaka – prosi internautów pan Robert (Pomagamy.pl).
Zobacz także: Zobacz też: Prof. dr hab. Jacek Gliński żegna 30-letnią laborantkę, która zmarła na Covid-19
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić