o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Sosnowiec. Pacjentka z COVID-19 zmarła po porodzie. Ważny apel

9
Podziel się

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, nagłośnił tragedię jednego z podopiecznych strony Pomagam.pl. To pan Robert, którego żona w ósmym miesiącu ciąży trafiła do szpitala z ciężkimi objawami COVID-19. Niestety, zmarła pięć dni po narodzinach córki.

Sosnowiec. Pacjentka z COVID-19 zmarła po porodzie. Ważny apel
Żona pana Roberta w trakcie ciąży zachorowała na COVID-19. W ciężkim stanie trafiła do szpitala i wkrótce po porodzie zmarła, osieracając dwie córki (Pomagam.pl)
bErILyRN

Jak poinformował na Facebooku Arkadiusz Chęciński, tragedia pana Roberta i jego rodziny zaczęła się 9 kwietnia. Właśnie tego dnia jego żona, będąca wówczas w ósmym miesiącu ciąży, trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Dolegliwości zostały wywołane przez COVID-19.

W trakcie ciąży zaraziła się koronawirusem i zmarła. Jej mąż prosi o pomoc

Już w szpitalu okazało się, że dla uratowania dziecka konieczne będzie przeprowadzenie cesarskiego cięcia. Niestety, świeżo upieczona mama nie odzyskała przytomności po zabiegu i pięć dni później zmarła. W chwili śmierci miała zaledwie 34 lata.

bErILyRP
Ta historia łamie serce. 9 kwietnia panu Robertowi świat stanął na głowie. Do szpitala, w ciężkim stanie z powodu COVID-19, trafiła jego ukochana. Przez cesarskie cięcie ratowano jego dziecko, ale żony nie udało się uratować – napisał Arkadiusz Chęciński na Facebooku.

Jak wyjaśnia sam pan Robert za pośrednictwem Pomagam.pl, po śmierci żony musi samotnie zająć się nie tylko noworodkiem, ale i starszą córką. Zaapelował więc do internautów o pomoc finansową w trudnej sytuacji dokonywanie wpłat na rzecz jego i bliskich za pośrednictwem zorganizowanej na portalu zbiórki. Aktualny cel wynosi 25 tysięcy złotych – link znajduje się tutaj.

bErILyRV
Proszę ludzi dobrego serca o wsparcie, pomoże nam to na bezpieczeństwo, wychowanie córek oraz powrót ich do w miarę normalnego życia bez mamy oraz przystosowanie mieszkania do wychowywania samotnie przez ojca dwójki dzieci... w tym niespełna miesięcznego niemowlaka – prosi internautów pan Robert (Pomagamy.pl).
Zobacz także: Zobacz też: Prof. dr hab. Jacek Gliński żegna 30-letnią laborantkę, która zmarła na Covid-19
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErILySq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Jurek
3 miesiące temu
Współczuję panu Robertowi ale prezydent Chenciński jest współwinnym tragedia to on nie naciska na przestrzeganie obostrzeń.Wystarczy wyjść na Stawiki i zobaczymy że tylko 5 procent chodzi w maseczkach bary i lodziarnie działają wbrew wszelkim przepisom .Sosnowiec jest miastem o jednym z najbardziej zakażonych a gdzie policja i straż miejska
Mir
3 miesiące temu
Ci ludzie to wstydu nie mają. Kto ma dużo to chce jeszcze więcej instrumentalnie posługując się własną tragedią. Bogactwo odbiera rozum.
Terron
3 miesiące temu
Co to za historia ? Bardzo przykro ale ludzie każdy pretekst wykorzystają aby się nachapać
bErILySr
Nie rozumiem
3 miesiące temu
... dostosować mieszkanie do samotnego wychowywania dzieci... Czy autor mógłby jakoś sprostować?
nie podoba mi...
3 miesiące temu
Rozumiem tragedie tej rodziny, ale nie rozumiem zbiórki pieniędzy. Takich rodzin, gdzie rodzic samotnie wychowuje dzieci jest na pęczki. Sama pochodzę z takiej rodziny, gdzie moja mama samotnie wychowywała troje dzieci i do głowy jej nie przyszło, by organizować jakieś zbiórki finansowe. A często nie było co do gara włożyć.
sam
3 miesiące temu
Moja żona zmarła w grudniu nie na covid, tylko z winy szpitala 5 dni po porodzie... Zostałem sam z 3 córkami. Gdy pisałem do wp by nagłośnili sprawę, to jakoś nikt nie chciał opisać tego co się stało z moją żoną... Sprawa jest w toku i udało już się ustalić sporo zaniechań i zaniedbań ze strony personelu szpitala.
normalny
3 miesiące temu
wstydu facet nie ma, jeszcze żebrze, skoro ma pracę i godnie zarabia ( tak podają) , skoro spłodził sobie córki (a chyba nikt go nie zmusił do kopulacji i zapłodnienia żony) to wiedział co robi , kto ma jeszcze te córki utrzymywać? wstyd facet !
Basia
3 miesiące temu
A czymiała choroby współistniejące?
JJN
3 miesiące temu
Wyrazy współczucia dla dziewczynek i Pana Roberta. Pan Robert ma dobrą pracę za bardzo godną płacę - jest kierownikiem serwisu w sosnowieckiej Skodzie. Odmawia pomocy rzeczowej, założył zbiórkę i zbiera kasę.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić