aktualizacja 

"Śpi w mojej sypialni, ze mną". Policja w szoku po zwykłej ulicznej kontroli

53

W peruwiańskim mieście Puno aresztowano mężczyznę, który w termicznej torbie na jedzenie trzymał...800-letnią mumię. 26-letni Julio Cesar Bermejo, nazwał mumię "Juanita" i określił ją mianem swojej "duchowej dziewczyny".

"Śpi w mojej sypialni, ze mną". Policja w szoku po zwykłej ulicznej kontroli
Mężczyzna z Peru miał w torbie 800-letnią mumię. (PAP, Ministry of Culture / HANDOUT)

W sobotę 25 lutego w mieście Puno w Peru policjanci wylegitymowali trzech mężczyzn, którzy pili alkohol w parku. Jeden z nich miał przy sobie dużą, termiczną torbę na jedzenie. Kiedy funkcjonariusze poprosili go o pokazanie co jest w środku, zamarli.

Pedidos Ya" to popularna w Ameryce Południowej aplikacja do zamawiania jedzenia.

26-letni mężczyzna miał plecak dostawcy oznaczony jako "Pedidos Ya". W środku znajdowała się mumia - powiedział CNN rzecznik miejscowej policji Marco Antonio Ortega.

Mumia ma około 800 lat. Ministerstwo Kultury Peru już przejęło nad nią "opiekę" i przeprowadza niezbędne badania. Juanita to prawdopodobnie zmumifikowane zwłoki dorosłego mężczyzny pochodzącego z Puno. Nie zostało to jeszcze jednak oficjalnie potwierdzone.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pierwsza rekonstrukcja twarzy Nabatejki. Zobacz, jak wyglądała starożytna kobieta

26-latek, którego identyfikowano jako Julio Cesar został zatrzymany i przewieziony do aresztu. W trakcie przesłuchania wyjaśnił, że jego ojciec przywiózł zwłoki do domu około 30 lat temu. Chciał przekazać je muzeum, ale muzeum miało odmówić. Od tamtej pory kilkusetletnie szczątki są "częścią rodziny".

Śpi w mojej sypialni, ze mną. Jest w niej moje łóżko, telewizor, a obok Juanita. Opiekuję się nią. To trochę tak, jeśli wybaczycie to wyrażenie, jakby była moją duchową dziewczyną - powiedział 26-latek lokalnym mediom.

Dokładne losy mumii nie są znane. Nie wiadomo skąd rodzina Julio Cesara ją wzięła. Nie wiadomo także co kierowało 26-latkiem, kiedy postanowił zabrać szczątki do parku na spotkanie ze znajomymi. Mężczyzna pozostanie w areszcie do czasu, aż śledczy zakończą swoje dochodzenie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić