aktualizacja 

Spór o tęczową flagę w szkole. Rodzice uczniów nie kryją oburzenia

119

Pod koniec kwietnia na Szkole Podstawowej nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie zawisła tęczowa flaga. Zanim stamtąd zniknęła, zdążyła wywołać spore kontrowersje. Rodzice uczniów dowiedzieli się o sprawie z mediów i nie kryli zdziwienia.

Spór o tęczową flagę w szkole. Rodzice uczniów nie kryją oburzenia
Spór o tęczową flagę w szkole. Rodzice uczniów nie kryją oburzenia (Pixabay)

26 kwietnia konińska szkoła podstawowa z okazji Tęczowego Piątku wywiesiła na budynku tęczową flagę. Ta pojawiła się obok dwóch innych flag - państwowej i unijnej.

Jest to akcja zainicjowana przez Kampanię Przeciw Homofobii w celu okazania solidarności z młodzieżą LGBTQ+ i wspierania jej w środowisku szkolnym. Pragniemy w ten sposób pokazać, że nasza szkoła to miejsce bezpieczne i przyjazne dla każdej młodej osoby, niezależnie od orientacji seksualnej, tożsamości płciowej czy cech płciowych – można było przeczytać na profilu szkoły na Facebooku.

Wpis przytacza portal konin.naszemiasto.pl. Dziś nie znaleźlibyśmy go w mediach społecznościowych, bo został usunięty. Jego los podzieliła zresztą tęczowa flaga.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nie udało się ze stolicą, powalczy o kraj? Ekspert ocenia szanse Bocheńskiego

Gdy dyrektorce placówki zwrócono uwagę, że doszło do złamania protokołu flagowego, flagę przewieszono w inne, ale wciąż widoczne miejsce. Ostatecznie jednak tęczowa flaga zniknęła.

Rodzice nie kryli zaskoczenia

O sprawie zrobiło się głośno, a informacja o wywieszeniu tęczowej flagi dotarła również do rodziców uczniów wspomnianej podstawówki. Ci nie kryli zaskoczenia, bo – jak się okazało – nikt nie konsultował z nimi tego pomysłu.

Rodzice zadzwonili do mnie po tym, jak odbyła się akcja Tęczowego Piątku oburzeni, że coś takiego się dzieje. Odesłałem ich do dyrekcji szkoły. Wiem, że odbyło się spotkanie – wyjaśnił zastępca prezydenta Konina Witold Nowak, cytowany przez radiopoznan.fm.

Jak dodał, poprosił dyrektorkę placówki, by w przyszłości konsultowała takie projekty z rodzicami. – Chodzi o to, żeby współpraca w tym trójkącie rodzic, dyrekcja czy rodzic nauczyciele, uczeń była jak najlepsza. O to zawsze dbaliśmy i dbamy – zaznaczył.

Z relacji lokalnych mediów wynika, że ostatecznie to dyrektorka podjęła decyzję o usunięciu flagi z budynku, by "wyciszyć emocje".

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić