Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Sprawa Kai Godek umorzona. Oskarżający nie udowodnili, że są gejami

53
Podziel się:

Działaczka ruchów antyaborcyjnych, Kaja Godek, stanęła przed sądem w sprawie o zniesławienie. Jednak, jak donosi "Gazeta Wyborcza" sprawa została umorzona z kuriozalnych powodów. Oskarżający nie udowodnili, że są gejami, a zatem, że to oni byli obiektem zniesławienia.

Kaja Godek była oskarżona o zniesławienie.
Kaja Godek była oskarżona o zniesławienie.

Kaja Godek stanęła przed sądem w Warszawie w sprawie o zniesławienie. W 2019 roku powiedziała, że geje chcą adoptować dzieci, aby molestować je i gwałcić. Oskarżyło ją siedmiu mężczyzn, jednak sprawa została właśnie umorzona.

Kontrowersyjna wypowiedź była komentarzem Godek do "Tylko nie mów nikomu". W telewizji Polsat News działaczka antyaborcyjna powiedziała, że film opowiadający o pedofilii w kościele pokazuje, że środowiska kościelne są kontrolowane przez "homolobby". Przekonywała też, że homoseksualizm jest "wstępem do pedofilii"

Tam na sześć przypadków molestowania pięć ma charakter homoseksualny. I to zawsze tak jest. Teraz geje mówią, że chcą adoptować dzieci. Dlaczego chcą adoptować dzieci? Bo chcą je molestować i gwałcić, takie są fakty - mówiła Godek na antenie.

Proces o zniesławienie dla Kai Godek

Te słowa oburzyły wiele osób. Siedmiu mężczyzn oskarżyło Kaję Godek o zniesławienie, powołując się na artykuł 212 kodeksu karnego. Uznali, że bezpodstawne rzucanie tak poważnych oskarżeń wobec całej grupy osób homoseksualnych nie może być akceptowane. W sprawę zaangażował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Kaja Godek stanęła przed sądem. Twierdziła jednak, że postępowanie należy umorzyć, ponieważ "to na stronie oskarżającej spoczywa obowiązek udowodnienia, że słowa ich dotyczyły, a szanowni panowie nie przeprowadzili takiego dowodu".

Zdaniem pani Godek oskarżyciele powinni udowodnić, że są gejami. Argumentacja przedstawiona przez pełnomocników oskarżonej była kompletnie absurdalna - mówił "Gazecie Wyborczej" Kondrad Dulkowski z OMZRiK.

Wniosek liderki ruchów aborcyjnych został jednak pozytywnie rozpatrzony przez prowadzący sprawę sąd rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ. W uzasadnieniu podkreślono też, że Godek nie znała osób, które miała znieważyć.

Dulkowski zapowiada, że wobec decyzji sądu zostanie złożone zażalenie. Przekonuje, że w ten sposób sąd daje przyzwolenie na homofobię i organizowanie nagonki na niewinne osoby. Z kolei Kaja Godek po wyjściu z sądu wyraziła zadowolenie z tego, że "w Polsce jest wolność słowa, zwłaszcza, gdy mówi się w interesie społecznym".

Zobacz także: Projekt antyaborcyjny trafi do komisji. Kaja Godek: będziemy patrzeć na ręce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(53)
Gal Anonim
2 lata temu
Już gorszej głupoty nie można było napisać.
olo
2 lata temu
chyba sama jest lizbijka
Polka
2 lata temu
Skundlenie w każdej dziedzinie . Wstyd !!!
Anton
2 lata temu
Godek nie jest dałaczką Pro - Life, ale dzoałaczką Pro - PiS i Pro - Własny Portfel. Gdyby jej zależało na ochronie dzieci niepełnosprawnych i pochodzących z gwałtu walczyła by o ustawę w której kobiety takich dzieci dostawały by 5000 pln netto miesięcznie dożywotnio, każda taka kobieta by otrzymała własnosciowe M-3, w przypadku dzieci niepełnosprawnych, byłoby to mieszkanie na parterze, kobiety dostawały by też pieniądze na kształcenie, oraz dostawały by samochód w preferencyjnych cenach, na dowożenie dziecka do lekarza i na rechabilitację. Ale Kaji Godek chodzi tylko o pieniądze które dostae za swoją działalność.
PiSobolszewia
2 lata temu
Godek robi akcję dla swoich wygodek, przecież ona dosteje od PiSu za te swoje akcje 50000 pln jednorazowo.
alek
2 lata temu
Homoseksualiści jak są tacy zdolni to niech sami sobie zrobią dziecko.
dziadek56
2 lata temu
Pani Godek to smutny obraz taliba Katolickiego . Zmarnowała kiedyś jakoś życie i mści się na wszystkich . Jak zbrodniarz Jarosław
umu
2 lata temu
Stało się. Sędziowie boją się swoich prezesów nominowanych przez Ziobrę.
Wesoły byk
2 lata temu
Jeszcze polska nie zginęła. .... Rozliczymy pis Jeszcze trochę Cierpliwości
gosc
2 lata temu
Morał jest prosty,katolik może lżyć ,obrażać,i plugawić na innych,na inne religie,na osoby które maja inny kolor skóry,na tych co kochają troche inaczej,i nic.Ale jak ktoś powie coś na katolika to od razu obraza uczuć religijnych,i wielka afera,prokurator,sąd i w najlepszym razie zawiasy.Czy ktoś się jeszcze troche łudzi,że zyjemy w normalnym kraju ?Czy takiego kraju chcemy ? Naprawdę ?Chcemy,żeby nam psychopaci zaglądali do łóżek,i mówili że mamy żyć według ich zasad ? Naprawdę takiego kraju chcemy ?
Obywatel
2 lata temu
Poziom polskiego sądownictwa sięgnął dna !!! Póki człowiek się na własnej skórze o tym nie przekona to nie wierzy
OLO
2 lata temu
KTO TO TEN GODEK MA KACZANA?
kriso13
2 lata temu
Wg badań przeprowadzonych w USA 80% pedofilii to homoseksualiści, więc miała rację.
Anka
2 lata temu
Poglądy pani Godek sa rodem z piekła , takie same miała hiszpańska inkwizycja
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić