Sprawa Madeleine McCann. Główny podejrzany usłyszał 3 zarzuty

17

Sprawa zaginięcia Medeleine McCann odbiła się szeroki echem na całym świecie. Dziewczynka zniknęła w 2007 roku. Do tej pory nie udało się jej odnaleźć ani ustalić, co tak naprawdę się stało. Po latach na jaw wychodzą nowe informacje. Podejrzany o uprowadzenie McCann został właśnie oskarżony o 3 inne przestępstwa seksualne.

Sprawa Madeleine McCann. Główny podejrzany usłyszał 3 zarzuty
Tajemnicze zniknięcie Madeleine McCann. Główny podejrzany miał zgwałcić trzy inne kobiety (Inne, PA Images)

Wraca sprawa zaginięcia 4-letniej Medeleine McCann. Dziewczynka została uprowadzona w 2007 roku z ośrodka wypoczynkowego Mark Warner w regionie Algarve w Portugalii. Wraz z rodzicami przebywała tam na wakacjach. Pod nieobecność rodziców, którzy poszli zjeść kolację wraz z grupą przyjaciół, dziecko zniknęło z pokoju znajdującego się na parterze budynku.

Z zeznań rodziców dowiadujemy się, że regularnie zaglądali do córki. Gdy jej matka Kate McCann weszła do pokoju hotelowego ok. 22:00, miała zobaczyć otwarte okno i puste łóżko. Dziewczynki nie było w środku. Przez lata szukano podejrzanego i rozwiązania zagadki. Podejrzewano nawet rodziców Madeleine o ukrycie jej zabójstwa. Sprawa wywołała liczne kontrowersje i niejednokrotnie wracała do sądu.

Na ten moment głównym podejrzanym o porwanie Madeleine McCann jest Christian Brückner. Obecnie przebywa w niemieckim więzieniu, odsiadując niepowiązany ze sprawą wyrok. Śledztwo w sprawie zaginionej dziewczynki trwa, a przeciwko głównemu podejrzanemu wpłynęły nowe oskarżenia o domniemane przestępstwa seksualne, poinformowali we wtorek niemieccy prokuratorzy.

Tajemnicze zniknięcie Madeleine McCann z 2007 roku. Nowe informacje

Zarzuty, które usłyszał Christian Brückner dotyczą trzech przypadków gwałtu i dwóch przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci. 45-letni podejrzany rzekomo popełnił zbrodnie w Portugalii w latach 2000-2017. Zarzuca mu się m.in. wejście do hotelowego mieszkania kobiety w wieku 70-80 lat, zgwałcenie i pobicie jej. Jest również oskarżony o gwałt na 20-letniej Irlandce po wejściu do jej mieszkania, gdy spała, a także o znęcanie się nad 14-letnią dziewczyną.

Co więcej, mężczyzna jest też oskarżony o sfilmowanie wszystkich trzech napaści. Podejrzany ma na koncie liczne wyroki więzienia za wykorzystywanie seksualne dzieci. Obecnie odbywa karę pozbawienia wolności za zgwałcenie Amerykanki w 2005 roku w południowym regionie Algarve w Portugalii. Niemiecka policja podaje, że ​​podejrzany mieszkał tam w latach 1995-2007. Włamywał się wtedy do pokoi hotelowych i mieszkań wakacyjnych.

Niemiec jest również głównym podejrzanym w sprawie zniknięcia brytyjskiej dziewczynki Madeleine McCann w 2007 roku. Został oficjalnie uznany za podejrzanego w kwietniu tego roku. Choć wciąż nie znaleziono ciała dziewczynki, w czerwcu niemieccy śledczy powiedzieli, że znaleźli "konkretne dowody", że podejrzany zabił Madeleine. Niemieccy prokuratorzy poinformowali, że od wtorku trwa śledztwo w tej sprawie.

Zobacz także: Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić