Sprzeciwił się wojnie. Oto kara dla rosyjskiego księdza

Rosyjski ksiądz Ioann Burdin z parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Karbanowie został ukarany grzywną za to, że podczas kazania skrytykował rosyjską inwazję w Ukrainie. Prawosławny duchowny musi zapłacić 35 tys. rubli. Według obecnego kursu to ok. 1,2 tys. zł.

Sprzeciwił się wojnie. Oto kara dla rosyjskiego księdza
Ksiądz Ioann Burdin (Twitter)

Ksiądz Ioann Burdin, proboszcz cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego we wsi Karabanowo pod Kostromą w niedzielę 6 marca wygłosił kazanie, w którym otwarcie skrytykował działała rosyjskiego wojska. Kilka godzin później został zatrzymany na kilka godzin.

Prawosławny duchowny mówił m.in. o "rosyjskich oddziałach ostrzeliwujących ukraińskie miasta takie jak Kijów, Odessa czy Charków".

My, chrześcijanie, nie możemy stać z boku, gdy brat zabija brata, a chrześcijanin chrześcijanina. (…) Krew mieszkańców Ukrainy pozostanie na rękach nie tylko rządzących Federacją Rosyjską i żołnierzy, którzy wykonują ich rozkazy. Ich krew będzie na rękach nas wszystkich, którzy aprobowali tę wojnę lub po prostu milczeli - apelował do wiernych ojciec Burdin.

W jednym z wywiadów rosyjski duchowny stwierdził, że jego wypowiedź nie spodobała się jednemu z wiernych, który doniósł na niego na policji.

W piątek 11 marca białoruski bloger NEXTA poinformował na Twitterze, że ksiądz Burdin za wygłoszenie antywojennego kazania został ukarany grzywną w wysokości 35 tys. rubli.

Duchowny został uznany za winnego na podstawie nowego artykułu Kodeksu Prawa Administracyjnego Federacji Rosyjskiej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Rosja użyje broni chemicznej? Władze USA alarmują
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić