Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Stany Zjednoczone zarzucają Chinom kłamstwo. Wrobiono dyplomatów

34
Podziel się:

W chińskich mediach pojawiły się zaskakujące informacje dotyczące amerykańskich dyplomatów. Jak przekonywał autor kontrowersyjnej publikacji, obcokrajowcy skontrolowali warunki, w jakich żyją mieszkańcy Sinciang, ale nie widzieli w nich niczego niewłaściwego. Okazało się to kłamstwem. Reakcja Stanów Zjednoczonych była natychmiastowa.

Stany Zjednoczone zarzucają Chinom kłamstwo. Wrobiono dyplomatów
Zhao Lijian, rzecznik chińskiego rządu, konsekwentnie odpiera zarzuty (Getty Images, 2021 VCG)

Sinciang jest zamieszkiwany przez Ujgurów, czyli chińską mniejszość muzułmańską. Jak podaje BBC, ludzie żyją tu w fatalnych warunkach, są zmuszani do pracy oraz zamykani w obozach reedukacyjnych. Zgodnie z relacjami świadków i ocalałych, na porządku dziennym są tortury.

Amerykanie zarzucają Chińczykom kłamstwo

Na temat komentarza, który rzekomo wygłosić mieli amerykańscy dyplomaci, głos zabrał David Meale. Rzecznik ambasady USA w Pekinie wyraził opinię, że przypisywanie jego rodakom podobnych słów jest nie tylko niemoralne, lecz także naraża ich na duże niebezpieczeństwo.

David Meale przekonywał, że przez wymienienie amerykańskich dyplomatów z imion i nazwisk Chińczycy narazili ich na nękanie ze stron osób, które poczułyby się oburzone takim bagatelizowaniem łamania praw Ujgurów. Podkreślił również, że rząd Chin jest zobowiązany do traktowania przedstawicieli innych państw z szacunkiem.

Zobacz także: Jaki cel mają Chiny? Ekspert tłumaczy

Spreparowane przez chiński rząd cytaty pojawiły się w mediach społecznościowych na stronie powiązanej z "Global Times". Jest to kontrowersyjne medium ze względu na związki, jakie łączą redakcję z Komunistyczną Partią Chin.

Całe zamieszanie z pracą przymusową, ludobójstwem i łamaniem praw człowieka okazało się skutecznym środkiem do odcięcia Sinciang od globalnego łańcucha przemysłowego. Możemy to wykorzystać, aby wciągnąć chiński rząd w pułapkę, w bagno – brzmi spreparowana wypowiedź, przypisywana przez Chińczyków amerykańskim dyplomatom.

Do oskarżeń rzecznika ambasady USA odniósł się Zhao Lijian. Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chin przekonywał, że komentarze dyplomatów, zacytowane później w mediach społecznościowych, są prawdziwe. Zażądał także wyjaśnień od Stanów Zjednoczonych odnośnie do słów "obraźliwych dla jego ojczyzny".

Nie są wymysłem chińskiego rządu. To rzadki moment, gdy z ust zakłamanych amerykańskich urzędników padły słowa prawdy. Oczekuję wyjaśnień – odpierał zarzuty Amerykanów Zhao Lijian, cytowany przez bliskowschodnie medium "Al Arabiya".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
Rajmund
2 miesiące temu
Jacykowski Krzychu to przewidzioł
smok wawelski
2 miesiące temu
oligarchowie ukrainscy bogaca sie na wojnie..ciekawe ile jeszcze bedziemy doplacac do tego upadlinskiego interesu
bez szyderstw
2 miesiące temu
No i powiedz jeszcze konusowi , że zachodnie demokracja wyprostuje mu te skośne ślipia. Oczywiście nie za free.:)
ThorPL
2 miesiące temu
To samo powinna robić Europa z muzułmanami, tam przynajmniej się nie patyczkują z zagrożeniem!
Prawda boli
2 miesiące temu
Teorie spiskowe są po To żeby za pomocą propagandy i manipulacji cofnąć świat do czasów feudalnych i utrzymać status quo za wszelką cenę przez środowiska skrajnie prawicowe utożsamiające się z elitami typu szlachta arystokracja i Patrycjusze oraz ich popleczników watykańskich fundamentalistów , którzy chcą żeby świat był feudalny jak pezrd rzezią hugenotów i przed rewolucją francuską, czylu bez praw człowieka, edukacja tylko dla bogatych chłopców najlepiej ze szlacheckich rodzin zero pomocy socjalnej i brak pomocy dla ofiar przemocy domowej oraz żeby każdy aspekt życia społecznego był kontrolowany przez elity i podporządkowany przez Kościół . Morawiecki powiedział że ludzie mają zapierdalać za miskę ryżu a w teoriach spiskowych prawica straszy elitami, które sprawią, że ludzie będą zasuwać za miskę ryżu. I o to cała prawda o teoriach spiskowych oraz kto i dlaczego je głosi i co tak naprawdę kryje się pod przykrywką ocalenia świata przed globalistami i innymi elitami, którym głosiciele teorii spiskowych przypusują włane poglądy i zamiary.
krys
2 miesiące temu
A USA to nie ? niech się martwią u siebie jaki syf morderstwa itd np Nowy York , Chicago, dziennice pełne bezdomnych porywanych mordowanych na każdym kroku strzelaniny. Ale nie do innych zarzuty.
asd
2 miesiące temu
Jakbyście się martwili o chrześcijan subsaharyjskich tak jak o tych Ujgurów to by było dobrze.
Gaździna
2 miesiące temu
Nie wiem,nie byłam,nie widziałam. Wiem natomiast że każdy reżim,każda dyktatura to totalny kłam,chłam i anty ludzka organizacja przestępcza . Wystarczy popatrzeć na PIS gdzie w Polsce niby jest demokracja a co dopiero ChRL,Putinowcy czy inne im podobne reżimy.Każdy kto jest nietykalny jest potencjalnym przestępcą bo go prwo nie dotyczy a może go sobie zmieniać jak mu pasuje co robią też kaczyści.
Donaldino
2 miesiące temu
To niech zaatakują Chiny i wprowadzą im demokrację.
mariola
2 miesiące temu
ale jaja :) wczoraj info na głównej WP, że "rusza proces Polaka w sprawie morderstwa dziennikarza" przed chwilą było info (już zdjęli z głównej) o tym, że samochód wjechał w ludzi w Niemczech... sprawca nieznany ;)
Sze kręczy
2 miesiące temu
Nie ma jak prawdomówni Amerykanie, oraz ich panowie od Rotschilda i Rockefelera.
podoficer
2 miesiące temu
Następni prawdomówni, spadli niedaleko jak jabłko od jabłoni.Chiny to drugie po Rosji imperium zła.
z ukosa
2 miesiące temu
Hitler kłamał,Stalin kłamał,Putin kłamie,następny dyktator będzie kłamał!
xXx
2 miesiące temu
Chińska to jest dobra herbata i stara porcelana Nic poza tym
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić