oprac. Michał Wróblewski| 

Starcia na Bliskim Wschodzie. Hezbollah atakuje terytorium Izraela, Izrael bombarduje południowy Liban

22

Zapalna sytuacja na Bliskim Wschodzie. Armia Izraela przeprowadziła 1 września atak na terytoria południowego Libanu. Ma to być odwet za agresywne działania Hezbollahu.

Granica izraelsko-libańska.
Granica izraelsko-libańska. (Al Jazeera, Al Jazeera)

Jak informuje Al Jazeera, izraelskie wojska ostrzeliwują południowy Liban po tym, jak pociski przeciwczołgowe Hezbollahu wycelowały w izraelską bazę wojskową i pojazdy w pobliżu granicy.

Ludność strefy przygranicznej w obszarze 4 km od granicy poproszono o pozostanie w domach i skorzystanie ze schronów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kilka pocisków przeciwczołgowych wystrzelono z Libanu w kierunku bazy Sił Obronnych Izraela i sprzętu wojskowego - informuje Al Jazeera. Izraelska armia odpowiedziała atakami na źródła ognia i na inne cele na południu Libanu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Izraelscy wojskowi polecili otworzenie schronów bombowych w miejscowościach położonych w odległości czterech kilometrów od granicy. Ostrzał został poprzedzony groźbami ze strony libańskiego Hezbollahu pod adresem Izraela dotyczącymi pomszczenia śmierci kilku członków ruchu w trakcie niedawnych nalotów na Syrię, a także za nalot z użyciem dronów na Bejrut.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Coś Cię zbulwersowało, zaintrygowało lub po prostu uważasz, że powinniśmy o tym napisać? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić