Statek widmo na Bałtyku. Ruszyły gorączkowe poszukiwania

8

Na Bałtyku doszło do niepokojącego zdarzenia. Służby prowadzą poszukiwania duńskiego rybaka, którego kuter znaleziono 50 metrów od brzegu.

Statek widmo na Bałtyku. Ruszyły gorączkowe poszukiwania
Polskie służby szukają zaginionego sternika. Zdjęcie poglądowe (Facebook)

Kuter został znaleziony na mieliźnie 50 metrów od brzegu. Na pokładzie nie było żadnej osoby. Sytuację komplikuje również fakt, że w momencie znalezienia łódź miała włączony silnik i autopilota.

Pomimo włączonego autopilota nie wiadomo, skąd przypłynął kuter. Jego dane lokalizacyjne pochodziły sprzed 6 dni. Ratownicy SAR znaleźli na pokładzie podłączony do ładowarki telefon komórkowy i paczkę papierosów. Wskazywałoby to na fakt, że jeszcze niedawno ktoś był za sterem łodzi.

Akcja ratunkowa jest niezwykle utrudniona, gdyż nie wiadomo, gdzie szukać rybaka. Zaangażowano do niej jednostki Straży Granicznej, SAR i Brzegowej Stacji Ratowniczej z Kołobrzegu. Znaleziony statek bez sternika odholowano do portu w Kołobrzegu - informuje RMF FM.

Zobacz także: Powrót kapitału i nowa ulga w Polskim Ładzie. Minister finansów: te pomysły zostaną dobrze odebrane przez rynek
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić