Wróć na
Mateusz Domański
|

Stawki za ślub kościelny 2020. Niektóre zwalają z nóg

427
Podziel się

Pandemia koronawirusa doprowadziła do wielu zmian. W obliczu zarazy zmodyfikowane zostały również stawki za ślub kościelny. Niektóre są wręcz gigantyczne.

Stawki za ślub kościelny 2020. Niektóre zwalają z nóg
Ile zapłacimy za ślub kościelny w 2020 roku? (Pixabay)
bDapajeJ

Aktualny cennik ślubów kościelnych znajdziemy na portalu colaska.pl. Dane wprowadzają tam internauci z różnych zakątków Polski.

Z rankingu wynika, że najmniej za ślub kościelny zapłacimy w miejscowości Klisino (par. Podwyższenia Świętego Krzyża). Ksiądz udzieli tam ślubu za 50 zł. Mniej niż 100 złotych ten sakrament kosztuje w Bystrej, Babicy, Tarnobrzegu czy też Przemyślu.

bDapajeL

Przystępne stawki obowiązują również w Przemyślu, Suchym Dębie, Karpaczu, Wirach, Lublinie, Radomiu, Pruszczu Gdańskim, Wrześni czy Warszawie. W niektórych kościołach w tych miejscowościach ceny za ślub nie przekraczają dwustu złotych.

Ślub 2020. 1000 zł w górę

W Zduńskiej Woli wzięcie ślubu to wydatek rzędu 1000 złotych. Jeszcze drożej jest m.in. w Kłodawie (1025 zł), Kłobucku (1083 zł), Wrocławiu (1175 zł), Krakowie (1183 zł) czy też Jaworznie (1430 zł). Oczywiście chodzi o niektóre parafie, nie są to ceny obowiązujące we wszystkich kościołach z w/w miejscowości.

Rekord padł w Warszawie. W tamtejszej parafii św. Alojzego Orione, według danych zamieszczonych na portalu colaska.pl, ksiądz "woła za ślub" aż 2001 złotych (po publikacji tekstu skontaktował się z nami Czytelnik, który twierdzi, że w tym kościele obowiązuje dobrowolna ofiara). W TOP 3 znalazła się też par. św. Wawrzyńca w Radymnie (2000 zł) oraz par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Częstochowie (1900 zł).

bDapajeR
bDapajfm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(427)
art-b
2 tyg. temu
Ksiądz powinien mieć kase fiskalną i płacić podatki jak każdy biznesmen
mocarz
2 tyg. temu
To nie jest kościół. To wykorzystywanie Boga do robienia kasy przez spółkę.
sami ludzie
2 tyg. temu
ludzie sami nakręcają kasę, a ksiądz bierze jak dają.
bDapajfn
marian
2 tyg. temu
Krzyżacy z Bogiem na ustach mordowali owieczki, a Ci z bogiem na ustach doją owieczki.
sda
2 tyg. temu
własnie dlatego nie jestem katolickiem tylko chrzescijaninem, nie potrzebuje kleru by być z Jezusem ok
Najnowsze komentarze (427)
Andrzej
1 tyg. temu
A spowiedź i rozgrzeszenie za ile dzisiaj "chodzi"?
Adnaw
1 tyg. temu
Chrzest, ślub, pochówek, co łaska, prawo ustanowione przez Watykan. Tu nie może być żadnego cennika
Brajan
2 tyg. temu
księdza i parafię utrzymują chodzący do kościoła. Nie chodzisz, nie składasz się a potem ojej ile kosztuje. Ma kosztować i ma boleć. Ślub kościelny to nie przymus.
Tak bylo
2 tyg. temu
Trudno szacować koszty, prąd,Świece-ślubu nie biemin ze się w ciemności,organista dziad kościelny, dywan, Ksiądz-dr.lek medycyny za 15 inkasuje 170zł, 11,3 zł/nim ksiądz nie mniej wykształcony,w łasce Boga jako że celebruje Święte misterium z kosztami oprawy czystość, porządek czas myślę że 3 X 11,3 ale są to szacunki laika.Mój lub w 1970r.w Bazylice w Niepokalanowie kosztował 800zł.Młody proboszcz, rozumiał nasze ograniczenia finansowe zaproponowana suma w zupełności wystarcza.Nie trzeba padać na pysk brać kredyty trzeba iś do prawdziwego Kapłana Polaka i już po sprawie.Są też tacy złoczyńcy co nie mają zdrowego rozsądku Syn został zmuszony zapłacić 7ooozł+jakieś koszty,(Pułtusk)
cybertrax9
2 tyg. temu
Nie rozumiem po co w ogóle brać ślub? czy może mi to ktoś wyjaśni, albo przekona, z eto jest dobra opcja?
Witek
2 tyg. temu
To zwykła propagand i nagonka na Bemowie 500zl i to co łaska
Gość
2 tyg. temu
Wypisujecie same bzdury i nakręcacie negatywną atmosferę wokół kościoła. Ludzie sami płacą takie kwoty a potem lamentują, "olo Boga jaki ten kościół pazerny". Wiem co piszę bo syn tydzień temu ślubował. Opłata jest co łaska i jak położył 300 zł na biurko.To ksiądz stwierdził, że to stanowczo za dużo i chciał część z tej kwoty oddać. Lecz syn z synową się nie zgodzili, więc proszę nie wypisywać takich głupot bp nie uwierzę. Uwierzy chyba tylko ten kto w kościele nie bywa i nigdy chociażby na mszę nie dawał.
obserwator
2 tyg. temu
Głupi są ci co płacą takie kwoty. Na śluby, chrzciny, pogrzeby i inne takie rzeczy jest cennik. Te stawki to sobie księża wyssali z palca. Należy poprosić o cennik takich usług, a nie pytać ile płacę. 20 lat temu ksiądz proboszcz zawołał ode mnie 450zł, a ja mu na to, że w cenniku jest 50 i więcej mu nie dam. Powiedział że nie będzie kwiatów, dywanu, organisty. Dałem mu to co się należy, a w drugą kopertę wsadziłem drugie 50zł i poszedłem do organisty (a on do mnie-czy mam jakieś życzenia co do muzyki). Na ślubie było wszystko. Po prostu, my sami ich uczymy braku szacunku do nas.
bDapajff
Janka
2 tyg. temu
dlatego że stawki duże,ksiądz wymaga bzdur to wszystkie moje dzieci nie chcą kościelnego ślubu tylko z oprawą cywilny
Juliusz
2 tyg. temu
Instytucja kościoła nie ma nic wspólnego z prawdziwą wiara wręcz z siedzibą w Watykanie przypomina struktury mafijne gdzie każdy kościół płaci cześć pieniędzy.Mordowali ludzi w imię krzyża a nawet Watykan trzymał się dobrze z nazistami.Gdzie w tym wszystkim wiara i człowiek????
joanna.20
2 tyg. temu
Ksiądz powinien mieć kasę fiskalna.
Adam
2 tyg. temu
Wielkie kłamstwo!!! Jestem z Radymna i nikt nie płaci takich pieniędzy za ślub, nie tutaj.
wacek
2 tyg. temu
slub sie powinno brac raz w zyciu kazdy chcial by duzo zarabiac a za uslugi koscielne malo placic ksiadz tez jest czlowiekiem i poczebuje kasy ludzie nie nazekajcie
Anna
2 tyg. temu
To jest wiara .Myślę że raczej sekta.Już niedługo podobnie jak w Holandii i w Polsce będą likwidować kościoły bo nikt do nich nie przyjdzie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić